הפגנה פרו-פלסטינית באירלנד (ארכיון)
הפגנה פרו-פלסטינית באירלנד (ארכיון)צילום: Stefanie Loos, רויטרס

קצת יותר משבועיים עברו מאז נבחרת הנשים של ישראל בכדורסל נתקלה בעוינות מצידן של יריבות בשל המלחמה בעזה.

היה זה כאשר נבחרת הנשים של ישראל בכדורסל שיחקה במסגרת מוקדמות אליפות אירופה בכדורסל, יורובאסקט 2025, נגד נבחרת הנשים של אירלנד. בשל המלחמה בעזה, כאשר ידוע הוא כי באירלנד תומכים במחבלים ובפורעים הערבים, החליטו השחקניות האיריות לא ללחוץ את ידן של השחקניות הישראליות ואף לא החליפו ביניהן תשורות, דבר שנהוג לעשות לפני כל משחק רשמי בכדורסל.

היום (שישי) התרחשה עוד תקרית בינלאומית סביב המלחמה בעזה ושוב היה זה מצידן של ספורטאיות איריות, כאשר הפעם מדובר בשחקניות נבחרת הנערות עד גיל 17 בכדורגל.

הפעם בחרו השחקניות האיריות שלא לכבד את נגינת ההמנון של ישראל, במשחק מול נבחרת הנערות של ישראל המתקיים במסגרת מוקדמות אליפות אירופה עד גיל 17 בכדורגל, כאשר השחקניות האיריות עמדו עם גבן למגרש בשלב ההמנון.

לפני כשבועיים, המשחק הסתיים בניצחון גדול עבור הנבחרת הישראלית כשזו הביסה את היריבה האירית בתוצאה 87:57. האם כך יקרה גם הפעם וישראל תביס את אירלנד?

כך או כך, בארגוני הכדורסל והכדורגל האירופיים עשויים לטפל בנושא בחומרה שכן הנבחרת האירית על שלל ענפיה ונציגיה, מערבבת ספורט ופוליטיקה בצורה שאסורה על פי התקנון הבינלאומי.