דונלד טראמפ וניקי היילי
דונלד טראמפ וניקי הייליצילום: רויטרס, פלאש 90

רשתות הטלוויזיה בארה"ב חזו הלילה (ראשון) כי הנשיא לשעבר דונלד טראמפ הביס את יריביתו ניקי היילי בפריימריז של המפלגה הרפובליקנית בדרום קרוליינה.

היילי, שכיהנה בעבר כמושלת דרום קרוליינה, קיוותה לנצח במדינת הבית שלה, אך כעת סופגת הפסד צורב נוסף.

עם סגירת הקלפיות אמר טראמפ כי התוצאות הצפויות הן "ניצחון גדול יותר ממה שציפינו". הוא הוסיף: "מעולם לא ראיתי את המפלגה הרפובליקנית מאוחדת כלכך כפי שהיא עכשיו, מעולם לא הייתה רוח כזו".

היילי נשאה דברים לאחר היוודע דבר ניצחונו של טראמפ בדרום קרוליינה והבהירה כי אין בכוונתה לפרוש מהמירוץ למרות ההפסד.

"אני אישה של מילה", אמרה היילי והוסיפה: "אני לא אוותר על המאבק הזה - כשרוב האמריקנים מסתייגים גם מדונלד טראמפ וגם מג'ו ביידן".

היילי טענה כי טראמפ לא מסוגל לנצח את ג'ו ביידן בבחירות הכלליות והדגישה: "בעשרת הימים הקרובים עוד 21 ממדינות ישמיעו את קולן, יש להן את הזכות לבחירה אמיתית, ולא לבחירות בסגנון סובייטי עם מועמד אחד בלבד. חובה עליי לתת להם את האפשרות הזאת".

בחודש שעבר ניצח טראמפ את היילי בפריימריז בניו המפשייר. היילי אמרה אז כי תישאר במירוץ ללא קשר לתוצאות ההצבעה ועד "שאחרון המצביעים יצביע".

לאחר מכן אמרה היילי כי תישאר במירוץ עד ה"סופר טיוזדיי" ב-5 במארס, שבו נערכות בו זמנית בחירות מקדימות במספר הרב ביותר של המדינות במהלך עונת הבחירות. עם זאת, כעת צפוי שיתגבר הלחץ עליה לפרוש עוד לפני ה"סופר טיוזדיי".

לפני מספר שבועות הפסידה היילי בבחירות המקדימות שאורגנו על ידי מדינת נבדה ל"אף אחד", אחרי שטראמפ לא התמודד, בשל העובדה שבמפלגה הרפובליקנית החליטו לקיים את הפריימריז בפורמט של אסיפה נשיאותית המאורגנת על ידי המפלגה ולא על ידי המדינה.

האסיפה הנשיאותית בחרה בטראמפ ברוב גדול, דבר שהביא את היילי להתמקד בפריימריז במדינת דרום קרוליינה.