אלון פרבשטיין ודודו סעדה
אלון פרבשטיין ודודו סעדהצילום: בשבע

דודו סעדה מארח את אלון פרבשטיין, מנהל מרכז וסמנכ"ל שיווק ושירות של בתי אמנה, המתמודד לראשות מועצת קדומים: "קדומים זה בית. מקום חשוב לי. אני רואה את המצב ולא יכול לעמוד מנגד".

"מועצה מקומית קדומים מונה כיום כ-1,100 משפחות וכ- 5,000 נפש, רבים מהצעירים עוזבים, וזוגות צעירים - לא נשארים ביישוב, בגלל שבעשר השנים האחרונות אין בנייה. כתוצאה מכך אין לנו כמעט דור המשך. מעונות וגני ילדים נסגרים. יש לנו הרבה מאוד עשייה ורצון להשאיר צעירים לגור ביישוב".

אלון מוסיף: "צריך לחזק את הבנייה. כשרואים התפתחות והתקדמות - יגיעו משפחות חדשות, וגם צעירים ירצו להישאר - זהו היעד הראשון שלנו. גם הטיפול בנוער הוא אחד הדברים החשובים ביותר עבורנו. ביקשנו מהצעירים שיבחרו להם נציג שיהיה חבר מליאה וייצג את הצעירים. בנוסף בנינו תוכנית לקליטת סטודנטים מאוניברסיטת אריאל, וכן מגורים לאברכי ישיבת קרני שומרון עם תחבורה שתתאים להם ושיהיה להם מרקם חברתי מתאים".

"קדומים דרום זו שכונה ותיקה שם גרים ותיקי הישוב, מייסדי סבסטיה. אם אתה רוצה להצעיר את השכונה, במקום לעשות שם פרויקט של בתים קטנים, יחידות זולות, כדי שזוגות צעירים יצטרפו לבוא ולגור - בנו שם פרויקט יחסית יקר וגדול של בתים. זה לא מתאים לזוגות צעירים. צריך לתכנן נכון בישיבה משותפת עם נציגי היישוב, לעשות חשיבה איך מייצרים מוצר מתאים ליישוב ולקהל היעד".

על ראש המועצה היוצא: "אני מאוד מעריך את חננאל דורני ברמה האישית. הוא אדם מסור ואיש טוב והקדיש את מיטב שנותיו ליישוב. אבל ברמה הביצועית אנחנו רואים שקדומים לא במקום טוב. יש הגירה שלילית וגידול מופחת. יש לנו תכניות לשיפור התחבורה. ושינוי תוואי כביש 55".

"שר האוצר תושב היישוב לא תומך בי, וזה רק יקל עלי אחרי הבחירות לבוא ולדרוש ממנו דברים, כי אני יודע שאני יכול להפעיל את כל המנופים. מי שמחויב לו - יהיה לו מאוד קשה לעשות דבר כזה", הוא מסיים.

*התוכנית הוקלטה לפני המלחמה*.