השופט חאלד כבוב
השופט חאלד כבובצילום: פלאש 90

חברי הוועדה לבחירת שופטים השרה אורית סטרוק וח"כ יצחק קרויזר דרשו לדון בוועדה שהתכנסה היום (חמישי) בעניינו של שופט העליון חאלד כבוב.

השניים העלו בישיבת הוועדה את הדרישה להכניס לסדר היום דיון בעניינו של כבוב בעקבות הצטברות אירועים החורגים מכללי האתיקה בהם היה מעורב השופט.

השופטים וחברי הוועדה התנגדו להעלאת הנושא. לטענתם, העניין נמצא בבדיקה של נציב תלונות הציבור על השופטים, ויש להמתין למסקנות הבדיקה.

סטרוק וקרויזר הודיעו כי אם לא תתקבל חוות דעתו של הנציב כבר במהלך החודש הבא, ידרשו להעלות נושא זה לסדר יומה של הוועד,ה ואף לקבל תשובות לגבי הליך הבירור והבדיקה של נושאים מעין אלו.

התלונה נגד השופט כבוב הועלתה על ידי "התנועה למשילות" ו"לביא". "בכאן רשת ב' דווח כי בתו של השופט השתמשה בצילום שלו לקידום משרדה. בכך פעלה בתו, שהיא עורכת דין פרטית, בניגוד לכללי האתיקה ולדין. נגד השופט כבוב הוגשה תלונה לנציב תלונות הציבור על השופטים, אך זה העיר לשופט ולא מצא את התלונה מוצדקת".

"החלטתו של הנציב אינה אלא טיוח גס של תלונה מוצדקת. אפילו אם תתקבל הטענה כי השופט כבוב לא היה מודע לשלל הפרסומים ברשתות החברתיות ובמקומון המתפרסם ביפו, הרי שלאחר שהנציב עצמו קבע כי קידום המשרד באמצעות שימוש בתפקידו של אביה כשופט הוא 'דבר האסור בתכלית האיסור', היה עליו לנזוף בשופט". בנוסף, בתלונה נכתב כי "השופט כבוב היה מודע לכך שבתו תלתה במקום פומבי במשרדה דיוקן שלו יושב על כס השיפוט. מדובר בשימוש בוטה בתפקידו של השופט כבוב לצורך קידום המשרד. דחיית התלונה מעוררת שאלות קשות לא רק ביחס לתפקודו של השופט, אלא גם ביחס לתפקודו של הנציב".

בתגובה לטענות אמר אמש ח"כ קרויזר כי "אנחנו עדים לשרשרת כשלים בהתנהלותו וביושרו של שופט בית המשפט העליון חאלד כבוב. רצף הסתירות המטריד בהתנהלות ודיווחי הכזב של השופט כבוב מחייב אותנו לעמוד על המשמר ולהשתמש בתהליכי הפיקוח ואכיפת החוק שעומדים לרשותנו, על מנת ששופטים שנתפסו בקלקלתם לא ימשיכו לשבת על כס השיפוט עוד דקה אחת".