מיפוי בית המחבל שרצח שני ישראלים בעלידובר צה"ל

כוחות צה"ל החלו הלילה (שישי) בפעילות בקלנדיה למיפוי ביתו של המחבל מחמד מנאצרה שביצע את פיגוע הירי אתמול בתחנת הדלק בעלי, שבו נרצחו יצחק צייגר ואוריה הרטום הי"ד.

במהלך המיפוי איתרו הכוחות אקדח בביתו של המחבל.

מנאצה, המזוהה עם פת"ח, ריצה בעברו שני עונשי מאסר בישראל, והוא שוחרר בפעם האחרונה מכלא עופר בשנת 2019, לאחר שריצה עונש מאסר בגין עבירות אמל"ח. לאורך השנים שימש כקצין במשטרה הפלסטינית בדרגה המקבילה לרב סרן.

את המחבל חיסל אביעד גזבר, בעל 'חומוס אליהו' בתחנת דלק לאחר שיצא להתרעננות מהלחימה בעזה.

"זכיתי לצאת להתרעננות מחאן יונס והגעתי פה למקום שלי בחומוס", אמר גזבר והוסיף כי "אותם מחבלים שנמצאים בעזה זה אותם מחבלים שנמצאים כאן, בכל מקום רוצים להשמיד אותנו".

יצחק צייגר הי"ד בן 57 שנרצח בפיגוע היה תושב שבי שומרון והתגורר לפני כן ביישוב פסגות - לאורך 30 שנים. הוא התנדב בזק"א ובמד"א במשך שנים. הותיר אחריו את אשתו שלומית - גיסתו של רב היישוב שבי שומרון הרב יהושע שמידט, שלושה בנים ושני נכדים.

המחבל הפתיע אותו וירה בו בשעה שתידלק בתחנת הדלק. יצחק הספיק לשלוף את האקדח כדי להשיב אש אך נהרג מאש המחבל.

צייגר היה פעיל בענייני ארץ ישראל, הקפיד להצטרף לנסיעות לקבר יוסף ולהסיע את מי שהיה רוצה לעלות לחומש. היה גר מול משפחת בלטה שאיבדה את בנה נריה השבוע בקרבות בעזה.

אוריה הרטום הי"ד, בן 16 וחצי בלבד, היה תלמיד הישיבה התיכונית בשומריה. הוא הותיר אחריו הורים ו-5 אחים. הוריו גדי ונעמה נפרדו, "אוריה נער טהור וישר דרך. זכינו לגדל נער צדיק וקדוש".

סגן עלי הרטום סבו של אוריה שנרצח , אביו של אביו גדי, נפל במלחמת יום הכיפורים. אחיו הגדול של אוריה הי"ד קרוי על שמו של הסבא עלי.

ראש המועצה האזורית בנימין ישראל גנץ ספד, "אוריה, נער צעיר ורך בשנים נרצח רק בשל היותו יהודי שחי בארץ ישראל. דמו של אוריה שנשפך היום לא יהיה לשווא - נתגבר ונעמיק שורשים למענו. אנו מצפים שההנגה והצבא יכו באויב האכזר וסביבתו עד השמדתם. בנימין כולה עוטפת את המשפחה היקרה בשעה קשה זו ומחזקת את קהילת דולב".