ראש מועצת שומרון יוסי דגן ספד לשכנו לישוב וחברו יצחק צייגר הי"ד, שנרצח בפיגוע ירי אמש בתחנת הדלק בעלי. צייגר נרצח בעודו מנסה לירות לעבר המחבל ולהציל את הסובבים אותו.

הוא ההרוג השני בתוך פחות משבוע בשבי שומרון, לאחר שסמ"ר נריה בלטה הי"ד, שגר בשכנות לו, נהרג כמה ימים קודם לכן מות גיבורים בקרב בעזה.

יוסי דגן, חברם לישוב שבי שומרון, הודיע בעצמו את הבשורה המרה לשלומית רעייתו של יצחק הי"ד.

בהספדו, פנה יוסי דגן לתושבי ישובו שבי שומרון, וביקש להעביר להם בצורה ישירה מסר: ארץ ישראל תתן לנו כוחות להתגבר: "אחיי היקרים תושבי שבי שומרון, תושבות שבי שומרון – החלוצים, המגשימים, האהובים. הלב של כולנו נקרע ללוות שני חברים קדושים באותו שבוע. רק ביום ראשון ליווינו את סמ"ר נריה בלטה הי"ד, ועכשיו ביום שישי אנחנו מלווים את חברנו הצדיק איש החסד יצחק צייגר הי"ד".

"הרב צבי יהודה קוק זצ"ל לימד אותנו שהכל יפרח מארץ ישראל. ארץ ישראל נותנת כוחות. אחיי היקרים תושבי שבי שומרון, אחינו תושבי השומרון, יחד עם כל עם ישראל – ארץ ישראל תתן לנו כוחות! אנחנו נחבק איש את רעהו. יחד עם המשפחה, יחד עם שלומית וכל המשפחה, שמלאים בכל כך הרבה אמונה", הוסיף דגן.

לדבריו, "הקדוש ברוך הוא זיכה אותנו להיות חלוצים בצפון השומרון, ליד קברו של יוסף הצדיק, למרגלות מזבח יהושע בהר עיבל, למרגלות שומרון בירת ממלכת ישראל, למרגלות חומש הקדושה שלנו, למרגלות תחנת הרכבת סבסטיה - ערש חידוש ההתיישבות ביהודה ושומרון. הקדוש ברוך הוא זיכה אותנו לקיים מצוות ישוב הארץ. לא כל אחד זוכה לזכות הזו. אנחנו שליחים. גם כשקשה לנו, אנחנו שליחים. אנחנו שליחים לרומם את שם ה'. ומכוח השליחות הזו של בניין שבי שומרון, של בניין השומרון, של בניין כל הארץ, אנחנו נאסוף כוחות ונתחזק יחד - לבנות עוד יותר את צפון השומרון שלנו, את כל השומרון ואת כל ארץ ישראל".