הרמטכ"ל הרצי הלוי יקיים שיחת הבהרה עם מפקד אוגדה 98, תא"ל דו גולדפוס, בעקבות הביקורת שמתח על המערכת הפוליטית בדברים שנשא היום (רביעי).

בחדשות 12 דווח כי לפני שהיה מודע לתוכן הדברים, הלוי שוחח עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון יואב גלנט לגבי הנאום.

דובר צה"ל מסר כי "דבריו של תא"ל גולדפוס לא אושרו עם מפקדיו, הוא יזומן לבירור".

גולדפוס פנה למנהיגים משני הצדדים וביקש להעביר להם מסר. "אני מקווה שיוכלו למצוא זמן להקשיב לליבו של לוחם שנלחם מ-7 באוקטובר ביום שבת הארור. מאז לא הפסקתי להילחם לשלוח לוחמים וללכת איתם לעבר האש. אנחנו נחושים לנצח. נחושים להביא הביתה את החטופים. נחושים להמשיך בכל דרך שנצטרך את הביטחון לישראל ואזרחיה".

"לקחנו בעבר ובהווה אחריות על כל מעשינו - לא נברח מאחריות. אנחנו מרכינים ראש לנוכח הכישלון המהדהד ב-7 באוקטובר, אבל ממשיכים קדימה. אבל אתם חייבים להיות ראויים לנו, חייבים להיות ראויים לאותם לוחמים שקיפחו את חייהם. ראויים לאותם לוחמי מילואים שלא מעניין אותם. אתם חייבים לוודא שלא נחזור ל-6 באוקטובר שכל המאמץ והקורבן לא היו לשווא", הוסיף.

"תשימו לכם את זה טוב טוב בראש בכל שעה. אני מבקש מכם להיות ביחד מאוחדים, לדחוק את הקיצון ולאמץ את הביחד. תמצאו את הביחד והמחבר. מצאנו את זה בשדה הקרב ואנחנו לא מתכוונים לוותר על זה. תעשו שזה יהיה שווה", דברי תא"ל גולדפוס.

שר הפנים משה ארבל הגיב לדבריו ואמר כי הוא מזדהה איתם. "אני מחבק ומאמץ אל לבי כל מילה מדבריו של תא"ל דן גולדפוס. מפקד ולוחם אמיץ וגיבור".

"עלינו להסיר את כל גורמי הפירוד, לסלק המחיצות המבדילות, ולגרש שנאת חינם מתוכנו. נכבד איש את רעהו, נהיה מתונים זה לזה, ורק יחד ננצח", דברי ארבל.

השר בצלאל סמוטריץ' הגיב: "תא"ל דן גולדפוס הוא לוחם עז נפש, ומפקד מהזן שצה"ל צריך היום יותר מתמיד. כפי שהוא דהר קדימה בלחימה בחאן יונס, כך הוא דוהר קדימה ומבטא את התחושה האמיתית של הלוחמים בשטח שדורשים מאיתנו להיות ראויים לגבורה, להקרבה ולביחד של הלוחמים. זה לא הזמן להבהרות ובירורים. דבריו היוצאים מהלב חייבים להכנס ללב של כולנו. את ההערות הפיקודיות וההבהרות תשמרו לאחראים לכשל".