תיעוד הדקירהמצלמות האבטחה

הותר לפרסום כי בפיגוע הדקירה שאירע אתמול בצהריים (חמישי) בסניף ארומה בתחנת הדלק בבית קמה נרצח רנ"ג אורי מויל, תושב דימונה בן 51, ששימש מנהל עבודה במחלקת טכנולוגיה ואחזקה בבא"ח נח"ל.

מויל, הצליח בצורה הירואית לנטרל את המחבל תוך שהוא פצוע אנוש. הוא פונה על ידי צוותי מד"א, תוך ביצוע פעולות החייאה, לבית החולים סורוקה בבאר שבע שם נאבקו הרופאים על חייו עד שנאלצו לקבוע את מותו.

הוא הותיר אחריו אישה, שלושה ילדים ושני נכדים. שניים מילדיו שהו בחו"ל ומיד עם קבלת הבשורה הקשה יצאו לישראל. מויל ז"ל התגייס ב-1991, עבר קורס טכנאי נש"ק בבה"ד 20 ושימש כמפקד מחלקת הטנ"א בבה"ח הנח"ל. בשנת 2021 הוא נבחר לקבל פרס מפעל חיים על ידי ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה (אט"ל) האלוף יצחק תורג'מן. בתקופה הקרובה היה צפוי להשתחרר משירותו הצבאי.

ראש עיריית דימונה, בני ביטון, ספד: "דימונה מרכינה ראש. רנ"ג אורי מויל נרצח בידי בן עוולה. אורי נולד וגדל בירוחם ועבר להתגורר בדימונה. הוא שירת כרס"ר בכיר בבא"פ נח"ל ועשרות אם לא מאות חיילים עברו דרכו והוא היה להם למשענת ולעזרה".

"נוצרה בינינו קירבה אישית כאשר אורי היה זמין וקשוב לכל צורך שעלה מאיתנו עבור חיילים בני דימונה וירוחם ונענה בחיוב וברצון לכל פניה. תושבי דימונה וירוחם כואבים את הירצחו, השם יקום דמו", דברי ביטון.

המחבל שביצע את הפיגוע הוא פאדי אבו לטיף, תושב רהט בן 22, בן דודו של לוחם צה"ל אחמד אבו לטיף, שנלחם כדי להתגייס למילואים - ונפל באסון קריסת המבנה בעזה, בו נהרגו 21 חיילים.

בעקבות הפיגוע, המועצה האזורית מרחבים הנחתה את כיתות הכוננות ומאבטחי בתי הספר להגביר עירנות.

תיעוד נוסף מהפיגועמצלמות האבטחה

מפכ"ל המשטרה רב-ניצב קובי שבתאי, שהגיע לזירה, אמר: "מדובר במחבל בן 23, שעד גיל 18 גדל בעזה. הוא עבר לארץ וקיבל תעודה כחולה. הוא התחתן וביצע פיגוע. אנחנו פרוסים ברחבי הארץ. אני קורא לציבור לגלות ערנות לאנשים חשודים ופריטים חשודים. אנחנו ממשיכים במאמצים, ומפעילים יחידות מיוחדות ומתנדבים כדי לכסות את כל הארץ בכל המוקדים".