יו"ר מועצת האימאמים וראש מועצת שומרון בצרפת
יו"ר מועצת האימאמים וראש מועצת שומרון בצרפתצילום: מועצה אזורית שומרון

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן נפגש השבוע בפריז עם יו"ר מועצת האימאמים בצרפת - האימאם חסן שלגומי.

דגן נפגש עמו יחד עם בנימין הורגן, תושב טל מנשה שבצפון השומרון, ששכל את אשתו אסתר בפיגוע טרור רצחני סמוך לביתם.

ראש מועצת שומרון שוחח עם שלגומי על עבודה משותפת יחד כנגד הטרור המתגבר, הן בישראל והן בעולם, וסיימו את המפגש בחיבוק חברי הדדי.

דגן אמר לשלגומי: "אני שמח תמיד לפגוש אותך, אתה מנהיג אמיץ והקול שלך הוא קול חשוב מאוד, לא רק למוסלמים וליהודים אלא לכל העולם. אני יודע שהרבה מאוד מוסלמים ברחבי העולם מזועזעים מהטבח הברברי של השבעה באוקטובר. האמירה הברורה שלך מביאה את הקול שלהם שפחות נשמע בתקשורת, וזו אמירה חשובה בעת הזו כשהיא נשמעת מאימאם מוסלמי חשוב שמתנגד למעשים האלה ומחזק את שיתוף הפעולה עם היהודים ועם מדינת ישראל זה דבר חשוב ומסר לעולם. נפעל יחד בע"ה כדי לחזק את העבודה המשותפת נגד הטרור, כדי שהנכדים שלנו יוכלו לכבד אחד את השני".

שלגומי גינה את מתקפת הטרור בשבעה באוקטובר ואמר: "רוב המוסלמים מתנגדים לטבח ה-7 לאוקטובר, וגם אם נראה את מספר המפגינים בכל מדינה נראה שמדובר במספרים קטנים ביחס לאוכלוסייה וחשוב שהקול הזה ישמע. תודה רבה לחברי יוסי דגן. נפגשנו כדי לפעול יחד למען השלום והאחווה, לעשות דברים טובים לכולם. אני מברך גם את תושבי השומרון, מאחל להם שלום, ביטחון ורק טוב. אנחנו רוצים שלום ודו-קיום למען עתיד טוב יותר לילדינו".