אהוד בנאי
אהוד בנאיצילום: אורית פניני

בשנת 1980 אהוד בנאי היה הולך באופן קבוע להופעות של להקת זינגלה, כעת, 44 שנים אחרי, הוא מוציא שיר חדש שראשיתו באותם ימים - 'מתחיל להתעורר'.

"הרגשתי שיש להם בשורה חדשה", הוא נזכר בנוסטלגיה, ומוסיף "באחד מאותם ימים שמעתי איתם שיעור בבית הכנסת ברחוב שד"ל בתל אביב, על התודעה האינסופית שיש לעובר ברחם אמו. משהו רדום התחיל להתעורר".

"שנים אחר כך כשאשתי הייתה בהריון הראשון שלנו כתבתי בהשראת השיעור שיר בשם 'אולטרסאונד', מאוחר יותר הטקסט הזה יהפוך להיות 'עטוף ברחמים' של ריטה ורמי".

"חלפו 42 שנה. מוצאי שבת אחד בשנת 2022 הגעתי לבית הכנסת ברחוב שד"ל לשמוע שיעור. הקדמתי קצת. השער עוד לא נפתח. עמדתי בחוץ וחשבתי על השביל הזה בזמן, מ-1980 ועד הרגע הזה. רשמתי לעצמי את שתי השורות הראשונות של השיר, אחר כך השלמתי אותו בחדר העבודה".

"היה לי ברור שזה יהיה שיר בלחן ובקצב של דאב-רגאיי. באותם ימים שמעתי הרבה את המוסיקה הזאת שנתנה לי השראה גדולה לשיר הראשון שהוצאתי לאור, 'א יידישע רסטהמן'.

"תודה גדולה לבנו הנדלר שעיבד הפיק ומימש את פנטזיית הדאב העברי שלי, תודה לרביד פלוטניק על העצות הטובות, תודה למשפחה שבאה לשיר איתי. ואני עדיין בהקדמות, עדיין בחצר מחוץ לשער, לא בטרקלין הפנימי, מציץ מבין שלבי התריס אל תוך החלל המואר, בהמתנה לדבר האמיתי".