האוניברסיטה העברית
האוניברסיטה העבריתצילום: Mendy Hechtman/Flash90

האוניברסיטה העברית בירושלים חזרה בה מהחלטתה להשעות את פרופ' נדירה שלהוב־קיבורקיאן שהאשימה את ישראל ברצח עם בעזה והטילה ספק בפגיעות המיניות בטבח השבעה באוקטובר.

בהודעה שפורסמה מטעם האוניברסיטה נאמר כי "בפגישה שנערכה היום בין רקטור האוניברסיטה העברית, פרופ' תמיר שפר, לבין פרופ' נאדירה שלהוב-קיבורקיאן, הבהירה פרופ' שלהוב-קיבורקיאן כי בתור חוקרת פמינסטית ביקורתית, היא מאמינה לכל הקורבנות ולא מעלה ספק בדבריהן, וכי היא לא הכחישה את העובדה שב 7.10 היו בעוטף עזה מקרי אונס. משנתקבלה הבהרה זו אין מניעה מצד האוניברסיטה לכך שפרופ' שלהוב-קיבורקיאן תמשיך ללמד גם בבי"ס לעבודה סוציאלית ורווחה חברתית".

פרופ' שפר הדגיש כי "האוניברסיטה העברית מגנה בכל תוקף דברי הסתה ואיומים כלפי סטודנטיות וסטודנטים, מרצות ומרצים, יחידים וקבוצות, וקוראת לכל חברי קהילת האוניברסיטה לשמור על סביבת לימודים ומחקר בטוחה ומכבדת".

פרופ' שלהוב-קיבורקיאן כינתה את הישראלים "פושעים" ואמרה כי "זה הזמן לבטל את הציונות". בראיון לפודקאסט היא שיתפה כיצד הישראלים מפחדים כשעוברים לידה בזמן שהיא משוחחת בערבית בטלפון.

"הם צריכים להיות מפוחדים והם צריכים לפחד, כי פושעים תמיד מפחדים", אמרה בראיון שנחשף בערוץ 14.

היא הוסיפה כי "הם לא יכולים לקחת בעלות על האדמה שלי, הם לא יכולים להזיז את האנשים שלי, הם לא יכולים להרוג ולא להיות מפוחדים. אז כדי להם להיות מפוחדים".

"וזה למה הם מפחדים, כי הם לא יכולים להסתכל לנו בפרצוף. הכוח שיש להם הוא הכוח שהקהילה הבינלאומית נותנת להם. כן, יש להם כוח, והכוח לא בא מהם, הם לא בעלי עוצמות", אמרה.

בהמשך אמרה כי "זה הזמן לבטל את הציונות, זה הכיוון אליו אני הולכת היום. היא לא יכולה להמשיך, היא לא יכולה, זה פלילי".

"רק בביטול הציונות אנחנו יכולים להמשיך, זה מה שאני רוצה". היא אמרה כי מדינת ישראל תשתמש בהכל "כדי להמשיך להרוג, זו מכונת הרג וזה משטר נקרו פוליטי".

היא מתחה ביקורת על המדינה, "הם ישתמשו בכל שקר, הם התחילו בתינוקות, הם המשיכו באונס, הם ימשיכו עם מיליון שקרים אחרים כל יום, הפסקנו להאמין להם, אני מקווה שהעולם יפסיק להאמין להם".

שמה כבר עלה לכותרות לאחר שפרסמה עצומה, שלושה שבועות לאחר הטבח, ובה טענה כי ישראל מבצעת השמדת עם בעזה.