ניקי היילי
ניקי הייליצילום: רויטרס

ביידן רוצה את המצביעים של ניקי היילי. ראשי הקמפיין של נשיא ארה"ב השיקו מסע פרסום חדש נועד לשכנע את תומכיה של ניקי היילי להעניק את קולם דווקא למועמד הדמוקרטי לנשיאות ולא לדונלד טראמפ.

מסע הפרסום כולל סרטון הנפתח במשפט "אם הצבעת עבור ניקי היילי, דונלד טראמפ לא רוצה את ההצבעה שלך", לאחר מכן מוקרנים קטעי וידאו המציגים מילים קשות שאמר הנשיא לשעבר טראמפ על היילי, שהתמודדה מולו בפריימריז לראשות המפלגה הרפובליקנית עד שהחליטה לפרוש לפני מספר שבועות.

בין היתר נראה טראמפ מכנה את היילי "מוח ציפור" וטוען כי "היא כרתה ברית עם אלו שרוצים 'רק לא טראמפ' ועם 'אמריקאים נגד שגשוג'". בקטע מצולם אחר נראה טראמפ אומר על היילי כי "היא השתגעה. היא אדם מאוד כועס". ביידן עצמו התייחס למסע הפרסום החדש שנועד למשוך את תומכיה של ניקי היילי, ובוסט שפרסם ברשת X כתב "אני רוצה להיות ברור: יש מקום בשבילכם בקמפיין שלי".

זמן קצר לאחר פרישתה של היילי מהמירוץ, אמר ביידן כי "ניקי היילי הייתה מוכנה לומר את האמת על טראמפ: על הכאוס שתמיד מלווה אותו, על חוסר היכולת שלו להבדיל בין טוב ורע, על הפחדנות שלו מול ולדימיר פוטין".

פקיד בכיר בקמפיין של ביידן אמר כי "בשבועות האחרונים נפגשו האחראים על גיוס כספים לקמפיין של ביידן עם נציגים של היילי. הם דנים בגיוס כספים על מנת לפנות את תומכיה של היילי ולשכנע אותם להצביע עבור ביידן". היילי עצמה עדיין לא אמרה כיצד תייעץ לתומכיה להצביע, והאם תתמוך בטראמפ או תקרא להם להימנע.

לאחר פרישתה של היילי מהמרוץ היא פנתה לטראמפ ואמרה כי "אתה תהיה חייב לזכות בקולות של תומכיי", אלא שטראמפ עצמו לא פעל מאז לגיוס תומכיה של היילי לשורותיו. אחיה של היילי, מיטי ראנדהאווה, כתב בפוסט ברשת X כי "דונלד טראמפ, אחותי הפצירה אליך לפנות לבוחריה ולתנועתה ולא עשית זאת. תתבייש לך. אתה תצטרך אותם. הוא לא עשה את זה. איזו פתטי".