עלמא
עלמאצילום: תומר יקותיאל

החיבור בין אברהם, רעיה ואליאב, שלושת חברי להקת עלמא, התחיל בשני מפגשים פלאיים, האחד בגרנדה (ספרד), והשני בירושלים.

בפעם הראשונה בה ניגנו יחד הורגש ניצוץ קסום של יצירה והשראה. ניצוץ זה - הוא אשר הניע 22 שנים של חיבור ויצירה משותפים, והוא גם זה שהוליד 3 אלבומים ומפגשים קסומים, וגם זוגיות אחת, שנולדה בתוך הלהקה...

בימים אלה, לאחר כמה חודשי עבודה באולפן ההקלטות יחד עם המפיק המוזיקלי זוכה פרס אקו"ם מאור שושן, עלמא מתרגשת לקראת צאת אלבומה הרביעי והחדש מתוכו יוצא היום הסינגל השני - 'שמא תפסק האהבה'.

"בגיל 16 עזבתי את בני ברק ואת המסגרת הדתית בה גדלתי", מספר אברהם, "אחרי 23 שנה בשנת 2016, בעקבות הקשר שלי עם רעיה, התחלתי בצעדים קטנים של התקרבות. היו לי הרבה לבטים ומאבקים פנימיים. באחת הפעמים, נפגשתי עם יונדב קפלון, אדם יקר שעזר לי וליווה את להקת עלמא בנקודות משמעותיות לאורך הדרך".

"סיפרתי ליונדב על הקושי שלי להתחבר למושג של אהבה ויראה. הרגשתי שיש בי אהבה, והיא תנצח! אבל מה עם היראה?? ממנה אני ירא!".

"יונדב ישב עם המקטרת בפה, הדליק מדי פעם את האש והקשיב רוב קשב. ואז פנה אליי במבט אבהי ושאל: 'אתה רוצה לדעת מה הבעל שם טוב אומר על היראה?', 'בוודאי שאני רוצה!!' עניתי. הוא מקריא בעל פה מספר 'שאלו התלמידים את הבעל שם טוב: "רבנו, מהי היראה?', ענה להם: 'צריכים להודות על האמת, היראה היא שמא תיפסק האהבה'".

אברהם מספר כי באותו רגע המשפט הזה נכנס לו ישר ללב, התיישב שם ולא יצא עד עכשיו. "הייתי בהלם", הוא משתף, "הרגשתי שגם לדתל"ש כמוני יש מקום אצל אלוהים, ולהיות אדם מאמין זה הרבה יותר רחב ממה שאני מכיר. הלכתי עם המשפט הזה הרבה זמן - עד שערב אחד עם הגיטרה, התחלתי לכתוב במחברת ויצא השיר כמו שהוא".