תוקפת ומופיעה. אחינועם ניני
תוקפת ומופיעה. אחינועם ניניפלאש 90

הזמרת ופעילת השמאל אחינועם ניני פרסמה הבוקר (ראשון) פוסט בחשבון האינסטגרם שלה, בו קראה לקדם שיח של שלום. בפוסט הופיע הכיתוב "כולנו בני ערובה" בצירוף דגלי ישראל והרשות הפלסטינית.

"קיצוניים שולטים בחיינו, משני הצדדים", כתבה ניני בפוסט. "עלינו לעבוד יחד, כל מי שמקדישים את חייהם בשני הצדדים, כדי לדחוק לשוליים את כל מי שמקריבים את ילדינו, את עתידנו ואת רווחתנו לשאיפותיהם המשיחיות והמעוותות. עלינו להמשיך לשאוף ולהאמין בשלום. כן, זה אפשרי! זאת הדרך היחידה. עכשיו, יותר מתמיד".

"היום יום חשוב בהיסטוריה של מדינת ישראל", אמרה ניני בסרטון אחר שפרסמה הבוקר. "נעלה בהמונינו לירושלים. לתבוע שינוי, לבכות, לזעוק. להחזיר את החטופים. לומר לממשלת ישראל - 'זמנכם עבר, זוזו הצדה ותנו לבנות את מדינת ישראל כמו שהיא יכולה להיות, במלוא יופיה והדרה. מדינה מתוקנת, מדינה של שלום, מדינה של ניקיון כפיים וחזון. מדינה של שיוויון. אנא, הצטרפו אלי ולרבבות לירושלים היום. כי יש תקווה, והיא עוד לא אבדה. והמדינה הזאת תהיה מקום מדהים יותר מאי פעם".

לפני כחודשיים חתמה ניני על מכתב של "קואליציית המחנה הפרו-אנושי", בו נכתב כי "התמיכה הגורפת בישראל באופי הלחימה שמייצר בעזה היקף מחריד של הרג, הרס וסבל לאוכלוסייה האזרחית, יחד עם הקריאות לביצוע טיהור אתני וטרנספר, שמגיעות גם מאנשי ציבור ישראלים בכירים, מעוררים דאגה עצומה".

על המכתב חתמו מלבד ניני גם חתני פרס ישראל דויד גרוסמן ואוהד נהרין, יוצרי הקולנוע נדב לפיד, ארי פולמן תומר הימן וברק הימן והשחקנים עלא דקה, אסתי זקהיים ואיתי טיראן.