ירידה במחירי הדירות
ירידה במחירי הדירותצילום: ISTOCK

כולנו מבינים שההשקעה הטובה ביותר היא השקעה בנדל"ן ואכן הישראלים אוהבים לנהור אליה.

בתקופה בה הריביות עוד גבוהות העסקאות הטובות ביותר בנדל"ן הם עסקאות פריסייל - טרום שיווק הפרויקט.

לפני שפרויקט יוצא לאור מסביר לנו אבי ממן סמנכ"ל חברת ppower grouo מחוייב היזם מטעם הגוף המלווה למכור מספר מסוים של הדירות מכמה סיבות. אך בד"כ הדירות הללו נמכרות במחיר נמוך משמעותי, בתנאי תשלום נוחים ומתחת לרדאר.

תבינו מדגיש אבי מבחינת היזמים שלב הפריסייל (האמיתי) זהו הפסד כסף אך אין להם הרבה ברירה לכן לא תראו לעולם יזם שיוצא במכירת פריסייל בכותרות אלא כל העסקאות נסגרות מתחת לשולחן ובתקופה קצרה מאוד.

ואלו העסקאות הטובות ביותר בהם פוטנציאל הרווח עצום. בפרט כשנכנסים בתנאי תשלום נמוכים כגון 15/20 במעמד חוזה ויתרת התשלום רק באכלוס הדירה וכך ניתן להנות מעליית ערך משמעותית. כי מלבד עליית הערך השנתית זכרו שרכשנו עוד בטרם יציאת הפרויקט לשיווק.

בעת יציאת פרויקט לקמפיין שיווק אנחנו נפגוש 5%-8% מחירים גבוהים יותר מהפריסייל האמיתי וכך בתקופה קצרה ניתן להרוויח עד 50% על ההון העצמי

לקובצות הווצאפ פריסייל ישראל לחצו כאן

נשמע פנטזתי.

נכון. אך ישנם שני בעיות בעסקאות הללו.

1. לאתר אותם. כמו שהדגשתי היזם לעולם לא יפרסם את המכירות הקודמות (הפריסייל האמיתי) אלא היזם ישתדל לסגור אותם מתחת לרדאר ומפה לאוזן בלבד!

2. עסקת פריסייל אמיתית לא מתאימה לכל אחד. בשלב הפריסייל לרוב החומר השיווקי אינו מסודר סופי, יש רוכשים שמעדיפים להגיע למשרד מכירות מפואר ולהרגיש שקיבלו הטבה כל שהיא, זה נכון ויפה כאשר הפרויקט יוצא לשיווק לציבור הרחב אבל לא בשעת הפריסייל האמיתי, בשלב זה לא תפגשו משרד מפואר ובטח של תצליחו לקבל הטבה נוספת מלבד המחיר המיוחד. נכון כשהפרויקט יוצא לשיווק היזם מעלה מחיר גם בשביל לתת לכם הטבה מיוחדת 'להרגשה' אבל זכרו כי הפריסייל האמיתי נסגר ב-8% פחות...

האם המחיר באמת מתחת למחירי השוק?

שאלה חשובה. לעולם מצאנו יזם שניגש למכרז והציע הצעה מתחת למחיר שוק תמיד מכרזי הממשל נסגרים בכמה מיליונים יותר מהשמאות ולמה? כי היזם יודע איך לייצר לעצמו עסקה טובה, יזם יודע לבדוק את התכניות העתידיות של האזור ובכך יודע שהמחירים יהיו יקרים יותר ואכן מציע מחיר יקר יותר על המגרש.

אני תמיד מציע למשקיעי פריסייל במקום לחפש עסקה מתחת למחיר שוק במשך שנים פשוט תדעו לייצר אותה, תרכשו נכס בחיתולים של הפרויקט במיקום עם פוטנציאל ואל תדאגו היזמים יודעים למכור במחיר גבוה יותר ולעשות לכם את ההשבחה. בפרט שכונות שעוברות התחדשות עירונית.

אתן דוגמה אני רכשתי דירה בשכונת קריית היובל בירושלים בפרויקט שעבר התחדשות עירונית, המחיר בפרויקט היה בזמנו 2.5 מ' לדירת 5 חדרים בזמן שדירות ישנות בשכונה היו עולות 1.5מ'

אבל ידעתי שתי נתונים חשובים, ראשית, תמיד בדירות ישנות וחדשות נפגוש פער אפילו של 30%.

דבר שני פתחתי את אתרי העירייה ובדקתי לאן השכונה הולכת מבחינת התחדשות, כמו כן בדקתי בדיוק מהו ההון העצמי שיש לי ואותו אני רוצה להניח ואכן גיליתי פוטנציאל רווח עצום ורכשתי את הדירה. כן 'לכאורה במחיר גבוה ממחיר השוק' ואגלה לכם סוד היום הדירות הללו שוות בסיבות 4.5 מ' (ב-4 שנים כן)! ובפרויקטים חדשים על הנייר בשכונה כיום אין למצוא דירה כזו פחות מ-4.2 מ' ! זה נקרא לייצר עסקה מציאה!

זכרו ולימדו איך לייצר לכם עסקה מציאה ולא לחפש רק עסקאות מתחת למחיר שוק חבל אתם מפסידים כסף בזמן הזה.

להצטרפות לקבוצות הווצאפ פריסייל ישראל לחצו כאן

לדעתך המחירים ימשיכו לעלות?

יש טריגר אחד שמעלה את המחיר 75 שנה במדינת ישראל ובכלל והוא לא הריביות, ולא מלחמות אלא הצע וביקוש וכל שנושא זה לא יטופל המחירים ימשיכו לעלות!

וכל שנה אנחנו חושבים מחדש הפעם זה הסוף, הפעם המחיר ירד וכל שנה מגלים שלא! והמחירים עלו.

עצה שלי פשוט תכנסו לגלגל הרוכשים ותרכשו, אל תחכו ואל תדאגו כי המחירים לא ירדו. (אגב המדינה לא רוצה שהמחירים ירדו אבל זה נושא בפני עצמו).

למי מתאים עסקת פריסייל?

כמו שהדגשתי לעיל לא לכל אחד אנחנו מכרנו פרויקט פריסייל ברמה שפגשנו רוכשים בלובי של בית מלון והתכניות היו בכלל בתמונה בפלאפון אך כעבור ארבעה שבועות בלבד נפתח משרד המכירות המאיר עיניים והרוכשים שילמו כ-180,000₪ יותר על מחיר הדירה. (נכון הרוכשים שלנו הריווחו 180,000 בחודש אחד!)

לכן עסקה כזאת מיועדות רק למי שיודע לזהות הזדמנויות.

איך אתה מסביר את זה שאנחנו כן רואים כותרות פרסום של פרויקטים פריסייל?

נכון, היזמים גילו שהסיסמה 'פריסייל' אכן מוכרת וכשהפרויקט יוצא לשיווק לציבור הרחב הם מפרסמים כותרת 'פריסייל' אבל פרסום זה בסך הכל מבשר על הוצאת הפרויקט לציבור הרחב אך אינו מסמל את המחיר פריסייל האמיתי... וכמו שאתם יודעים הוא כבר בוצע מתחת לרדאר.

מאיזה סכום ניתן להכנס לעסקת פריסייל?

כיום השוק מאפשר תנאי תשלום נוחים תשלום של 20% בלבד בחתימת חוזה וכד' ואכן ניתן להכנס לעסקה כזו גם בסכום נמוך משמעותי, אך עסקה טובה אמיתית היא כמו חליפה תפורה על בן אדם וחייב לדעת כיצד ניתן לסיים את העסקה ביום האכלוס.

אך אנו מקבלים פריסיילים הן בערי המרכז והן בערי הפריפריה בהם המחירים נמוכים יותר ולכן כל רוכש ומשקיע יכול למצוא אצלנו את ההזדמנות הטובות ביותר.

חברת ppower grouo עובדת עם כלל החברות והיזמים הגדולים במשק בין לקוחותיה ניתן למצוא חברות כגון

אפריקה ישראל, קרדן, אזורים, קרתא, יהודה רחמים ובכלל הצמרת של עולם הנדל"ן

ובזכות הקשרים ההדוקים וההצלחות הרבות לאורך השנים עם כלל החברות, עסקאות הפריסייל האמיתיות מתנהלות על ידה והחברה מביאה לכם את ההזדמנות הטובה ביותר בעולם הנדל"ן...

לקבוצת הפריסייל ישראל בהם מתפרסמות העסקאות הטובות ביותר לחצו כאן

לאתר החברה לחצו כאן