ראש עירית באר שבעצילום: באדיבות המצלם

בישיבת ההסדר באר התחיה שבבאר שבע בראשות הרב יוני הראש והרב שמעון כהן, נערכה מסיבת סיום זמן והרמת כוסית לכבוד שיעור ב' שמתגייסים בגיוס הקרוב, בהשתתפות חבר המועצה החדש ומנכ"ל הישיבה יאיר תורתי.

את המעמד החשוב כיבד ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ' שקרא לתלמידי הישיבה לצאת לשליחות מתוך אחדות. "אני קורא לכם המשיך להוות גשר וקשר בין כל רבדי האוכלוסייה היהודית", אמר דנילוביץ'.

לדבריו, "אנחנו במלחמת קיום על ארצנו, ואני אומר את זה בפני כל אוכלוסיה וכל קהל, לא חשוב מה הדעות הפוליטיות של כל אדם, מותר לחלוק אחד על השני, מותר שלא להסכים אבל לנו אין דרך אחרת, אנחנו נלחמים על הקיום שלנו העם היהודי בארצו, זאת שליחות גדולה מאוד".

"אנחנו כואבים כי פגעו בנו ורצחו בנו, אנחנו כואבים כי גיבורים גדולים מסרו את נפשם על הארץ הזאת. זאת מלחמת מצווה שלנו על הארץ שלנו, זה רגע מכונן שבו צריך לשים את המחלוקות בצד, אנחנו את המערכה הזאת חייבים להכריע".

הוא הוסיף: "זאת התפקחות שלנו כאומה כמדינה וכחברה. השליחות היא משותפת לכולנו לכל אחד יש מה לתת במדינה הזאת, כל אחד צריך להתגייס כל אחד צריך לבוא ולומר איך אני יכול לעזור למדינתי. אני יודע שהאחים היקרים שלנו נמצאים במשימה קדושה, אני מבין את החשיבות של ישיבת ההסדר כאן, לנו היא חשובה בבאר שבע והיא חשובה גם לחברה הישראלית".

"אתם תיקחו חלק בהגנה על המולדת שלנו של כולנו ובעז"ה אתם שובו לשלום ותמשיכו להכות פה שורש וגם ללמוד וגם לעבוד ולהמשיך לשרת את המדינה בשליחות, באהבת ישראל להאדיר את תורת ישראל והכי חשוב שתמשיכו להמשיך להוות גשר לאחדות ישראל, לכולם יש מקום".

דנילוביץ' התייחס גם לחיבור למורשת היהודית: "כל שבוע אני מוזמן לפחות להכנסת ספר תורה או שניים ורואה את ספר הספרים שלנו עם הערכים המקודשים שמשותפים לכולם, לעיתים זה יכול להיות אדם חרדי או מהציונות הדתית אפילו אדם שהוא חילוני לדעתו אבל אכפת לו והוא מרגיש שייכות, רוקד עם ספר הספרים והוא רוצה את הערכים היהודים שלנו, דרכיה דרכי נועם ונתיבותיה שלום, יש מקום לכולם, ספר הספרים הוא של כולנו, זה מה שמאחד בין כולנו".

"לסיום הדגיש ראש העיר את הצורך באהבת ישראל בימים אלו. "אתם חלק מהשעה ההיסטורית של העם היהודי בארצו, קחו אתכם את מסר האחדות, קחו אתכם את מסר אהבת ישראל ותורת ישראל, תחבקו, תחזקו ותהוו גשר וקשר בין האנשים, אנחנו כולנו נושאים את אליכם את ענינו בתפילה גדולה, אתם הדור שתביאו לאיחוי בין הקרעים כולם, זה במשמרת שלכם, אתם לא ילדים אתם אנשים בוגרים יש לכם אחריות מאוד גדולה".