כ-300 תלמידי הישיבה התיכונית 'אור תורה נווה שמואל' מבית רשת 'אור תורה סטון' חברו לזמר אהרן רזאל, וקיימו אירוע שירת המונים מרגש, שהוקדש לזכר בוגרי והורי תלמידי הישיבה שנפלו במלחמה.

הישיבה התיכונית 'אור תורה נווה שמואל' איבדה מאז ה-7 באוקטובר שמונה מבוגריה, אבותיהם של שנים מהתלמידים ועוד חברי משפחת הישיבה.

בין משתתפי שירת ההמונים היו משפחותיהם של בוגרי הישיבה איתן רוזנצווייג ואיתן דישון הי"ד, וכן משפחתו של יוסי הרשקוביץ הי"ד שבנו לומד בישיבה, אשר נפלו בקרבות.

"אנו מגישים כעת את השראת הביחד לעם ישראל כולו בקליפ שכולו שירה ותפילה להצלחת עם ישראל במלחמה ושחרור החטופים" מציינים בישיבה. "בהשראת חודש אדר אנו מתחננים לקב"ה שיהפוך לנו את הימים האלו מיגון לשמחה ומאבל ליום טוב, ושיעזור לעם ישראל להתאחד בשעה הקשה הזאת כדי להמשיך ולצעוד כאן יחד".

"שנה מאתגרת עוברת על כל עם ישראל וגם אצלנו בישיבת 'אור תורה נווה שמואל' בעקבות נפילת בוגרים והורים", אומר ראש הישיבה הרב אבישי מילנר, "הכאב והצער נוכחים בישיבה ויחד עם זאת, יש גילוי של עוצמות נפש, וכוחות מופלאים העולים ממשפחות הנופלים ומעם ישראל כולו".

הרב מילנר מציין כי כחלק ממערך פרויקטים חברתים והתנדבותיים, ייחודיים לשנה זו, זכו בישיבה גם לפרויקט שירת ההמונים, שיזמו והובילו תלמידי שכבת י"ב בישיבה. "חיפשנו שירת המונים שהיא תפילה היוצאת מהלב. לשמחתנו אהרון רזאל המופלא, נענה לאתגר וליווה אותנו בתהליך, בתוכן בנגינה ובלב רגיש" הוא מוסיף.

הרב מילנר מסביר כי השירה פותחת בכאב על ההולכים - "איך אעלה אל אבי והנער איננו איתי", ממשיכה בתפילה וציפייה לאחווה ואהבת אחים - "את אחי אנוכי מבקש", ומסיימת בתפילה לשיבת כל החטופים בבריאות הנפש והגוף. "לשירה ולניגון עוצמה ייחודית", הוא אומר, "זכינו לשירה מרוממת ומעוררת השראה, שנטעה תקווה ואמונה בלב כולנו. מתפללים שנזכה לפדויי ה' שישובו לציון ברינה, ובע"ה נזכה לחבק לשיר ולרקוד יחד איתם במהרה".

"ביקשנו להנציח יחד עם משפחות הנופלים במלחמה את זכרם של הבוגרים ואבות התלמידים שנפלו" מוסיף מנהל הישיבה, חזי זכריה, "לצד החלל הגדול שהותירו הנופלים מצאנו את ההשראה והעוצמה בשירה לזכרם. בקעה שירת התלמידים מעומק לב ויחד עם המילים המרוממות תגבר הרוח על המפריד בננו ובשורות אחדות יבואו לפתחנו" מסכם הרב.

השירה היתה מוקדשת לנופלים: רס"ן יצהר הופמן ז"ל, בוגר מחזור י"ט בישיבה; רס"ב יובל ניר, בוגר מחזור י"ב; רס"ל שי פיזם בוגר מחזור ל"ב; רס"מ גדעון אילני בוגר מחזור כ'; סמ"ר איתן דב רוזנצוויג בוגר מחזור ל"ד; סמ”ר איתן דישון בוגר מחזור ל"ד; סמ"ר יהונתן יצחק סמו בוגר מחזור ל"ד; סרן אלחנן קלמנזון בוגר מחזור י"ג; רס"ן ד"ר איתן נאמן, אביו של תלמיד הישיבה; רס"ם יוסי הרשקוביץ אביו של תלמיד הישיבה. יהי זכרם ברוך.