נציגי משפחות חטופים, חברי פורום 'תקווה', יוצאים בקריאה להעצים את המלחמה בחמאס מתוך תפיסה לפיה זהו המהלך היחידי שיוביל להשבתם של החטופים.

דיצה אור, אמו של אבינתן החטוף בעזה, אומרת כי הקריאה היא לראש הממשלה "לחדש במלוא התנופה ובמלוא העוצמה את הלחימה בחמאס כי זה הדבר היחידי שיביא את הילדים שלנו הבית. אנחנו מתנגדים לכל עסקה של פעימות ושלבים וקבוצות כי זה אומר שרק הקבוצה הראשונה תשוחרר והשאר יוכלו לשכוח מהחיים שלהם".

צביקה מור, אביו של איתן, מוסיף ואומר כי האמירה של ההורים מופנית גם למחאת השמאל. "אנחנו לא מוכנים לקבל מחאה בזמן מחאה, לא מוכנים לקבל פירוד וקריאות של שנאה ושיטנה נגד ממשלת ישראל בזמן שעם ישראל צריך להיות כאגרוף מול האויב".

בנוסף, הוא אומר "באנו לבקש מאחינו ואחיותינו ממשפחות החטופים האהובות, לא ללכת איתם, לא להפגין עכשיו נגד הממשלה ולא לצעוק איתם כי זה רק מרחיק אותנו מהחטופים. בנוסף אנחנו דורשים שהעסקה תהיה על כולם בבת אחת. אנחנו לא מוכנים לקבל פעימות כי כך לא נוכל לראות את הגברים הצעירים ואת החיילים".

טל גואילי, אמו של רן שנחטף אף הוא לעזה, אומרת: "אנחנו רוצים שהאחדות בעם תחזור להיות אחדות. בכל חצי השנה האחרונה קיבלנו חיבוקים מכל הצדדים, מהשמאל, מהימין, ופתאום בתקופה האחרונה איזה קפיץ השתחרר וזה פשוט מזעזע אותנו וגורם לנו לפחד ולחץ. איפה האחדות והביחד, איפה התמיכה? מה זו ההתנהגות הזו? איזה חינוך זה? מה אנחנו מראים לילדים שלנו? להפוך ניידת משטרה? לצעוק כמו חבורת משוגעים? נבו חשבון עם כל מי שצריך, אבל אחרי המלחמה, אחרי שהחטופים הבנים שלנו יחזרו הביתה. די עם זה. אתם מגזימים".

באשר לקריאה המופנית לממשלה אומרת טל כי היא מניחה שהמהלך הנדרש הוא כניסה לרפיח ובפעולה זו להביא לשחרורם של החטופים.