לידור לוי
לידור לויצילום: באדיבות המשפחה

בבית החולים איכילוב קבעו היום (חמישי) הרופאים את מותו של לידור לוי שנפצע באורח קשה בפיגוע בגן יבנה ביום ראשון השבוע.

לוי היה מהנדס תוכנה במקצועו, בן 34, הותיר אחריו אישה בהריון, תינוקת בת חצי שנה, הורים, אח ואחות.

משפחתו של לוי סיפרה: "לידור היה אבא, בן זוג, אח ובן למופת, אדם מלא אהבה, אצילות ומסירות נפש. עוגן למשפחתו ומודל לחיקוי לסביבתו. תכלית חייו הייתה לעזור לאנשים בצניעות ובענווה. לידור הותיר בליבנו חלל עצום, נמשיך לחיות לפי הערכים שהנחיל לנו למען הנצחתו".

"לידור נפצע קשה בשנת 2009 בפעילות מבצעית בעזה בעודו לוחם בחיל ההנדסה הקרבית, ועל אף שקיבל פטור ממילואים ניסה לשוב ולהתגייס במלחמה הנוכחית. לידור נרצח בפיגוע טרור, כל פיגוע כזה מותיר חורבן ומשפחה הרוסה, אנא אל תשכחו את משפחות נפגעי פעולות האיבה".

לידור לוי הי"ד עם בתו
לידור לוי הי"ד עם בתוצילום: באדיבות המשפחה

המחבל התנפל ביום ראשון על שלושה בני אדם בקניון בגן יבנה ודקר אותם בכל חלקי גופם. הוא חוסל על ידי כוח של השיטור העירוני. מחקירה ראשונית עלה כי המחבל עלה במדרגות הקניון לכיוון החדר כושר, שם ראה מתעמל, רץ אליו ודקר אותו סמוך למעליות הקומה השנייה.

תיעוד חיסול המחבלדוברות המשטרה

לאחר מכן, רץ לתוך חדר הכושר. המתעמלים שהיו במקום ברחו לחדר פנימי, אך המחבל הצליח לתפוס אחד מהם ודקר אותו מספר פעמים. משם המשיך המחבל לקומה הראשונה של הקניון וצעיר נוסף ליד סניף ארומה.

שוטר ופקח של השיטור העירוני הגיעו למתחם תוך פחות מדקה מהפנייה למוקד 100. המחבל רץ לכיוונם, ניסה לתקוף את הפקח ונורה מספר פעמים בידי השוטר. בהמשך נקבע מותו של המחבל. אזרח נוסף, כבן 20, שנפצע בפיגוע, עדיין מאושפז בבית חולים במצב קשה ונשקפת סכנה לחייו.

המחבל הוא מואמן פאיז מחמוד חליל, בן 19 מהכפר דורא ליד חברון שהחזיק בהיתר עבודה למישור אדומים עד אוגוסט 2023. מאז הוא לא עומד בקריטריונים לעבודה בארץ ולכן אין לו היתר לעבוד בישראל.