לידור לוי
לידור לויצילום: באדיבות המשפחה

משפחתו של לידור לוי שנרצח בפיגוע בגן יבנה קיבלה החלטה לתרום את איבריו ולהציל חיים לאחר שהיה חתום על כרטיס אדי.

לבו הושתל בגבר בן 63 והריאות הושתלו בלוחם שריון בן 23 שמאושפז כשלושה חודשים בבית חולים במצב אנוש. שתי ההשתלות בוצעו בבית החולים שיבא.

הלוחם נפצע אנוש בינואר מטיל נ"ט שחדר לטנק בעזה. מאז הוא היה מורדם ומונשם בשל פגיעה בלתי הפיכה בריאות. לאחר ההשתלה הרופאים ינסו בימים הקרובים להעיר אותו.

משפחתו של לידור מסרה: "קצרה היריעה מלתאר את לידור בכמה מילים בודדות. לידור היה בן אדם מיוחד, כזה שלא פוגשים כל יום. אהב את החיים בצורה בלתי רגילה".

במשפחה הוסיפו כי "לידור היה מאופיין בצניעות וענווה וכל חייו היו לאורם של ערכי הנתינה, אהבת הזולת והסביבה. המשפחה עבור לידור היתה ערך עליון והאבהות הייתה תפקיד חייו. לידור היה הבן זוג המושלם, בן ואח למופת".

"כל מי שפגש בלידור זיהה מיד את הטוב שהקרינו פניו והוא היה מושא להערצה עבור רבים. לא מפליא אותנו לגלות שלידור היה חתום על כרטיס אדי ובזכות כך הציל חיים גם לאחר מותו. המסר שהשאיר לנו לידור בצוואתו הוא להיות אנשים טובים יותר", ספדו לו במשפחה.

לוי היה מהנדס תוכנה במקצועו, בן 34, הותיר אחריו אישה בהריון, תינוקת בת חצי שנה, הורים, אח ואחות.

במשפחה סיפרו כי לידור הי"ד נפצע קשה בשנת 2009 בפעילות מבצעית בעזה בעודו לוחם בחיל ההנדסה הקרבית. במשפחה הוסיפו כי על אף שקיבל פטור ממילואים הוא ניסה לשוב ולהתגייס במלחמה הנוכחית.

אזרח נוסף, כבן 20, שנפצע בפיגוע, עדיין מאושפז בבית חולים במצב קשה ונשקפת סכנה לחייו.

תיעוד חיסול המחבלדוברות המשטרה

המחבל התנפל ביום ראשון על שלושה בני אדם בקניון בגן יבנה ודקר אותם בכל חלקי גופם. הוא חוסל על ידי כוח של השיטור העירוני. מחקירה ראשונית עלה כי המחבל עלה במדרגות הקניון לכיוון החדר כושר, שם ראה מתעמל, רץ אליו ודקר אותו סמוך למעליות הקומה השנייה.

לאחר מכן, רץ לתוך חדר הכושר. המתעמלים שהיו במקום ברחו לחדר פנימי, אך המחבל הצליח לתפוס אחד מהם ודקר אותו מספר פעמים. משם המשיך המחבל לקומה הראשונה של הקניון וצעיר נוסף ליד סניף ארומה.

שוטר ופקח של השיטור העירוני הגיעו למתחם תוך פחות מדקה מהפנייה למוקד 100. המחבל רץ לכיוונם, ניסה לתקוף את הפקח ונורה מספר פעמים בידי השוטר. בהמשך נקבע מותו של המחבל. אזרח נוסף, כבן 20, שנפצע בפיגוע, עדיין מאושפז בבית חולים במצב קשה ונשקפת סכנה לחייו.