הנשיא ג'ו ביידן
הנשיא ג'ו ביידןREUTERS/Kevin Lamarque

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן מתח ביקורת על ראש הממשלה בנימין נתניהו על רקע המלחמה בעזה.

בראיון לערוץ הטלוויזיה Univision, המשדר בשפה הספרדית, אמר ביידן: "אני חושב שמה שהוא עושה זו טעות. אני לא מסכים עם הגישה שלו".

הנשיא הוסיף: "מה שאני מבקש מהישראלים זה לקרוא להפסקת אש, ולאפשר ב-8-6 שבועות הקרובים הכנסה מלאה של מזון ותרופות לרצועה".

לדבריו, "דיברתי עם הסעודים, הירדנים והמצרים - כולם מוכנים להכניס אוכל. אני מאמין שאין תירוץ להימנע מהכנסת תרופות ומזון לאנשים שזקוקים לזה, זה חייב לקרות עכשיו".

הראיון עם ביידן שודר הלילה אך הוקלט ביום רביעי האחרון, יממה לפני השיחה בינו לבין נתניהו. בשני הצדדים דיברו על שיחה מתוחה ובצד האמריקאי אף הגדירו אותה כשיחה קשה במיוחד.

"הנשיא ביידן שוחח בטלפון עם ראש הממשלה נתניהו. שני המנהיגים דנו במצב בעזה. הנשיא ביידן הדגיש כי ההתקפות על עובדי ארגונים הומניטריים בפרט והמצב ההומניטרי בעזה בכלל אינם מתקבלים על הדעת", נמסר מטעם הבית הלבן לאחר השיחה.

ביידן מרבה לבקר את ישראל בשבועות האחרונים, לאחר שבתחילת המלחמה הביע תמיכה בפעולותיה של ישראל נגד חמאס.

בשבוע שעבר אמר נשיא ארה"ב, בעקבות התקיפה בעזה שבה נהרגו 7 מעובדי ארגון הסיוע World Central Kitchen, כי "ישראל לא עשתה מספיק כדי להגן על עובדי הסיוע המנסים לספק עזרה נחוצה נואשות לאזרחים".

על אף הביקורת הקשה כלפי ישראל, אתר החדשות "פוליטיקו" דיווח בשבוע שעבר כי ממשל ביידן לא מתכוון לשנות את המדיניות שלו כלפי ישראל.