השר סמוטריץ' עם ירון רוזנטל
השר סמוטריץ' עם ירון רוזנטלצילום: דוברות

שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳ קיים סיור באפרת ובגוש עציון וביקר בישיבת הר עציון, בית הראשונים בכפר עציון ובמועצה האזורית.

הביקור התחיל בישיבת עבודה באפרת והשתתף באירוע לזכרה של לוסי די יחד עם ראש מועצת אפרת דובי שפלר וירון רוזנטל ראש מועצת גוש עציון.

בפגישת העבודה עם ראש מועצת גוש עציון רוזנטל עלו מספר נושאים ביניהם הגברת הפיקוח על הבנייה הבלתי חוקית בשמורה ההסכמית, הגדלת ההיצע בבנייה והעסקי כמו גם הצמחת התיירות בגוש עציון והפיכתה ליעד לאומי בפרוזדור ירושלים.

השר סמוטריץ' ציין כי היה מדובר ב"יום של פגישות חשובות בגוש עציון. סיפורו של גוש עציון כמו סיפורה של מדינת ישראל. מורשתה ומורשת הקרב של הגוש היא המורשת המפוארת של מדינת ישראל. העתיד של גוש עציון כמו עתידה של מדינת ישראל כולה היא של צמיחה ושגשוג של בנייה והתפתחות".

"יחד נפתח, נבנה ונמשיך להביא לשגשוגה של גוש עציון. אני מבקש לברך את ראש המועצה הנכנס ירון רוזנטל, הצלחתך חשובה לגוש עציון, חשובה להתיישבות וחשובה למדינת ישראל כולה", דברי סמוטריץ'.

ראש מועצת גוש עציון ירון רוזנטל הוסיף⁩: "גוש עציון רחוקה 7 ק"מ מירושלים. אנחנו צריכים לחשוב כמו שחושבים אלו שמפתחים בניה, עסקים ותיירות 7 ק"מ מתל אביב. הגוש חייב להפוך חלק אינטגרלי ממדינת ישראל; בהייטק, בתיירות, בהקמת בתי מלון במקום. אסטרטגיה, היא להפוך את גוש עציון כחלק מההוויה הישראלית בכל המובנים. יש לנו מאבק על השטחים הפתוחים, מאבק חשוב ואקוטי על מדבר יהודה".