יפה דרעי
יפה דרעיצילום: Yonatan Sindel/Flash90

יפה דרעי, רעייתו של יו"ר ש"ס אריה דרעי, טענה היום (רביעי) כי ראש הממשלה אינו מונע משיקולים פוליטיים בבואו לבחון עסקה לשחרור חטופים.

"אני לא מקבלת את הדברים האלה", אמרה בראיון לרדיו החרדי 'קול ברמה' בתגובה לשאלה האם ראש הממשלה בנימין נתניהו לא מונע עסקת חטופים משיקולים פוליטיים.

לדבריה, "יש להם אחריות גדולה ואני לא מקנאה בהם ולא מציעה לאף אחד לרצות להיות שם בקבלת ההחלטות הגורליות האלה”.

דרעי התייחסה למחאות השמאל נגד נתניהו והממשלה ולשיח התקשורתי נגד ראש הממשלה. “אנחנו רואים את מה שקורה בחוץ, ברור שיש גורמים פוליטיים שמלבים את השיח, יש אינטרסים רבים מסביב. נגד נתניהו, זה ברור”.

לטענתה, המחאות הללו פוגעות ביכולת להשיב את החטופים ומחלישות את ישראל בזירה הבינלאומית. “זה פספוס כי אנחנו מפסידים הרבה, משפחות החטופים מפסידות הרבה. הן מבינות שההסתה והפילוג הם לא לטובתם והן צועקות שיפסיקו לייצג אותם בצורה כזאת".

"מכל הפילוגים האלה לא תצא הישועה. אם היינו יחד – גם חמאס היו מפחדים וכל העולם היה שותק, גם ביידן וכל ארה”ב, גם אלה שלא אוהבים אותנו היו רואים שאנחנו יד אחת – היינו מנצחים. אבל כשהם רואים מה קורה אצלנו?”.

במענה לשאלה על העימות הפומבי עם ארה”ב, היא טענה כי מקורו בחוסר האחדות בעם. "אין ספק. הם רואים בדיוק את הפילוג בתוכנו, שומעים את הקולות, והם חיים את מה שקורה פה בתוכנו".

"ואני מתפלאת איך אחרי מה שקרה לנו – איך אנחנו עוד ממשיכים? זה לא ציבור מאוד גדול, זה מיעוט יחסית אבל זה מיעוט קולני ואקטיבי וזה לא פשוט. הרבה משפחות של חטופים שאני בקשר איתן כואבים וזועקים את המצב הזה”.

בהתייחס לעסקת חטופים אפשרית אמרה כי “יש עדיפות להביא את כולם יחד, אפילו במחירים לא פשוטים” אך ציינה כי היא לא הכתובת לכך וסייגה כי לא תמיד הכל אפשרי".