הרמטכ"ל רב אלוף הרצי הלוי הנחה לדחות את המשך עקירות העצים בנוקדים שבגוש עציון.

לפני כשלושה שבועות הגיעו אנשי המנהל האזרחי וכוחות משטרה ועקרו עצים שנטעו בנוקדים. לאחר שהחלו העקירות הגישו תושבי נוקדים עתירה ובשל כך הוחלט להפסיק את ההריסות והכוחות עזבו את המקום.

ראש המועצה האזורית גוש עציון ירון רוזנטל ותושבים נטעו עצים לאחר שכוחות מג"ב והמנהל האזרחי עזבו את המקום. מי שניסה למנוע את העקירות הוא חבר הכנסת שמחה רוטמן שהגיע למקום והצליח לעכב במעט את עבודות ההריסה.

הבוקר דווח ב'ynet' כי המשך העקירה היה צפוי להתרחש בימים הקרובים, דבר שייצר מתיחות בין השר במשרד הביטחון בצלאל סמוטריץ' לצה"ל.

מנהלת ההסדרה, שאותה הקים סמוטריץ', היא שמונעת לפי שעה את המשך העקירה. הסוגיה, כאמור, הגיעה עד לרמטכ"ל, שעד כה הנחה שלא להשלים את הפינוי.

לאחר עקירת העצים בחודש שעבר שיתפו התושבים בשיחה עם ערוץ 7 כי הם חוששים שההחלטה לעקור את העצים היא בשל נסיעת השר יואב גלנט לארה"ב - להראות להם שהוא פועל נגד המתנחלים.

קרן דויץ, תושבת הישוב 35 שנים, אחזה באחד העצים ואמרה: "הבן שלי נלחם בחאן יונס בסיירת בגבעתי ואני אוחזת כאן בעץ שהמדינה עוקרת בלב הישוב היפה שלנו. בושה שלנו שבאים אלינו ביום צום ובאמצע מלחמה בשביל מה?".

ראש המועצה האזורית גוש עציון ירון רוזנטל עדכן את התושבים כי הוגשה עתירה ולכן ההריסות נעצרו עד שתתקבל החלטה. לאחר עזיבת הכוחות התושבים נטעו במקום מחדש עצים.

רוזנטל אמר: "מדאיג ועצוב שבעת מלחמה, כשכוחותינו מתוחים עד הקצה, ובזמן שהבניה הבלתי חוקית הערבית משתוללת, בוחר המנהל האזרחי להקצות כוחות לעקירת שתילים בלב היישוב נוקדים. מישהו פה התבלבל".

בנוסף אמר רוזנטל לתושבים כי "נפעל בכל הדרכים, משפטית ופוליטית. זה קרב קטן מול המערכה הגדולה שעוד מצפה לנו שהתחילה לפני 100 שנה ולא תגמר מחר. אני קורא לנוער לא להתייאש... חטפנו מכה אבל העתיד טומן עוד אתגרים ובסוף ננצח".