בית משפט השלום בירושלים גזר 200 שעות של שירות לציבור וארבעה חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים על יו"ר ארגון להב"ה בנצי גופשטיין.

גופשטיין הורשע בחודש ינואר בהסתה לגזענות, לאחר שהישווה בעצרת הזיכרון לרב מאיר כהנא בין ערבים למחלת הסרטן.

בעצרת שבעקבותיה הוגש נגדו כתב אישום טען כי "האויבים שבתוכנו הם סרטן - אין מקום שאין לסרטן הזה גרורות. אותן גרורות שעוד הרב כהנא הזהיר אותנו. הסרטן הזה המסוכן של הדו קיום, ובתוך הממשלה יש כל מיני שרים עם כיפה ובלי כיפה שמעודדים את הדו קיום, נותנים להם לשרוד, מכניסים אותם להיי טק ונותנים להם להיות רופאים".

הוא הוסיף כי "המוקד של הסרטן הזה הוא הראש, הגרורה הכי גדולה שיש, והראש הוא הר הבית. הר הבית זה הגידול הכי גדול של הסרטן וכל עוד ממשלת ישראל לא תתעשת ותוריד את הגידול הזה מהר הבית לא נצליח להביא את המדינה לגאולה השלמה".

במקביל זוכה גופשטיין מארבעה אישומים אחרים של התבטאויות נגד ערבים. בין היתר צוטט כאומר: "יש להעלות את הערבים על אוטובוסים, תהיה מלחמה, יהרגו עוד יהודים ובסוף יעשו את זה. ערבים הם אויבים ואם הם אויבים אז מותר לפגוע בהם".

גופשטיין הגיב להחלטה ואמר כי "ההר הוליד עכבר. לאחר 4 שנות חקירה, בהן הרפורמים והפרקליטות עשו יד אחת וקיוו לשלוח אותי לשנים ארוכות בכלא, בסופו של דבר אפילו בית המשפט גלגל אותם מכל המדרגות כאשר הובן כי מדובר בכתב אישום שנולד מסיבות פוליטיות בלבד".

גופשטיין הוסיף: "גם על הפסיקה המטילה עליי שעות לתועלת הציבור בכוונתי לערער. הדברים שאמרתי היו התרעות עובדתיות מפני סכנת האויב הערבי, שקרסו לנגד עיני כולנו בשבעה באוקטובר. אני אמשיך להגיד את האמת שלי, גם אם זה לא מוצא חן בעיני הרפורמים וחבריהם בפרקליטות".