אחת ההפגנות
אחת ההפגנותצילום: ללא קרדיט

ארבעה מפגינים נעצרו אמש במחאות לאחר פרסום הידיעה על מציאת גופתו של הנער בנימין אחימאיר הי"ד שנרצח באכזריות לאחר שיצא לרעות את הצאן ולא שב.

ההפגנות נערכו בין השאר בצומת קרית ארבע, כיכר אדם, כפר אדומים, צומת כוכב השחר, צומת יקיר, צומת תפוח, צומת עפרה, צומת הדואר, כיכר נבי אליאס, צומת אריאל ועשרות צמתים נוספים.

בניסיון למנוע את המחאות הוציאה מערכת הביטחון צו שטח צבאי סגור על שורת צמתים בחתימתו של מח"ט הגזרה, ושוטרי מג"ב פינו את המפגינים מהצומת, ארבעה מפגינים כאמור נעצרו. ארגון חוננו סייע לעצורים בייעוץ וייצוג משפטי.

מארגון חוננו נמסר: "מה שמותר למפגיני קפלן - אסור למתיישבים. מה שנעשה כדבר שבשגרה בהפגנות השמאל - גורר צווים צבאיים שמנוצלים בצורה שערורייתית נגד ציבור המתיישבים. הרדיפה הזאת חייבת להיפסק".

במטה נלחמים על החיים אמרו: "אנחנו במלחמה על מלא. הציבור ביהודה ושומרון הבין זאת על בשרו, ומסרב לשבת בבית ולצפות בתדהמה בחוסר התפקוד והבלבול העמוק של מערכת הביטחון שעדיין שרויה עמוק בקונספציה - וגם בשעה זו מסרבת לפעול כנגד הנאצים בכפרי האזור כמו שאמורים לפעול במלחמה כנגד אויב".

עוד הוסיפו: "התקווה שלנו הערב היא הציבור שמבין את המצב ויוצא בהמוניו לחסום את המחבלים. המערכה הגדולה של עם ישראל עוד לפנינו אבל בעז"ה נעמוד בה בגבורה".