חיפה
חיפהצילום: ISTOCK

אומרים שנדל"ן זה כמו רכבת: הרכבת נוסעת, עוצרת מידי פעם בתחנה, מתניעה ונוסעת שוב. לפעמים הנסיעה היא בקצב נינוח, לפעמים בקצב של טיסה...

לפי האנלוגיה הזו, אחרי שנה שבה רכבת הנדל"ן עצרה בתחנה, אנחנו היום נמצאים בשלב ההתנעה המחודשת. בחודשיים האחרונים חווינו התחלה של עליות מחירים, ושלל אינדיקציות מצביעות על כך שהמחירים ימשיכו לעלות – כולל תחזית רשמית של בנק ישראל, וגופים כלכליים אחרים.

הבשורה הטובה מגיעה מכיוון חברת עגורן, יזמית נדל"ן שפועלת בעיקר בעיר חיפה. בחברה מספרים על פרויקט ייחודי שמאפשר לעלות על רכבת הנדל"ן עם הון עצמי נמוך מאוד, ובתנאים ייחודיים ונדירים. לקראת הוובינר שיתקיים הערב (שלישי) בשעה 21:30 בנושא נפגשנו עם חני, מנהלת קשרי הלקוחות בחברת עגורן, שסיפרה לנו על הפרויקט הייחודי.

תוכלי לספר לנו על הפרויקט, ומה מיוחד בו?

אנחנו בחברת עגורן מתמקדים בנכסים סולידיים בעיר חיפה, עם פוטנציאל השבחה גבוה. כעת אנחנו מציעים 29 דירות בוטיק בפרויקט הגיבורים – דירות שמיועדות לסטודנטים, שעומדות על תילן ומושכרות כבר היום, וכל זאת במחיר של החל מ420 אלף ₪, עם הון עצמי דרוש של פחות ממאה אלף ₪, ועם חבילת הטבות אמיתית לרוכשים הראשונים. זו השקעה סופר אטרקטיבית, במחיר מצחיק ונדיר ממש.

לקבלת פרטים על הפרויקט ושריון מקום לחצו כאן.

אמרת שחברת עגורן פועלת בחיפה – מה מיוחד בעיר? למה דווקא חיפה?

העיר חיפה היא העיר השלישית בגודל אוכלוסייתה, עיר תוססת ומלאת חיים כבר בהווה, אך רחוקה מאוד ממימוש הפוטנציאל שלה, ויודעי דבר אומרים שלא מן הנמנע שתהפוך ל"תל אביב של הצפון".

בנוסף, יש בעיר מספר מוסדות אקדמיים מובילים, המושכים אל העיר כ30 אלף סטודנטים. אשר הופכים אותה למרכז של חיים סטודנטיאליים שוקקים ופעילים.

מעבר לכך, ניסיון של עשרות שנים והיכרות עם ערים רבות בארץ לימדו אותנו שבחיפה ניתן למצוא דירות המאפשרות גם לבעלי הון עצמי נמוך במיוחד להיכנס לעולם הנדל"ן, במחירים שאינם עולים על ערך הבנייה עצמה – מה שמבטיח רמה גבוהה של סולידיות. בנוסף, יש בעיר עתודות בנייה מצומצמות, וכידוע היצע וביקוש הם הגורם מספר אחד לעליית ערך. כמו כן, העיר היא מתפתחת – מה שמבטיח לא רק סולידיות, אלא גם פוטנציאל משמעותי של עליית ערך.

אמרת שהעיר רחוקה ממימוש הפוטנציאל שלה - מה הכוונה? העיר כבר לא מספיק גדולה ומפותחת כבר היום?

עד לא מזמן, תוכנית המתאר של העיר הייתה תוכנית מימי המנדט. לפני מספר שנים תוכנית המתאר עודכנה, ואכן העיר נמצאת בעיצומה של תנופה והתחדשות מקיפה. בין היתר מדובר על תוכנית ברצלונה חיפה, שתהפוך את נמל חיפה ללוקשיין תיירותי, שיפור התחבורה כך שהנסיעה ברכבת מת"א לחיפה תתקצר לכחצי שעה בלבד, ועוד.

היכן בעיר ממוקם הפרויקט?

כל הדירות בפרויקט ממוקמות ברחוב הגיבורים, בשכונה מתפתחת בעיר. האזור נהנה מקרבה לים ולצירי תנועה מרכזיים, מסמיכות למוקד פנאי ומנגישות תחבורתית מושלמת לעיר ומחוצה לה – כמו מנהרות הכרמל, המטרונית ורכבת העמק.

מה ההון העצמי המינימלי הדרוש לרכישת דירה בפרויקט?

זהו עוד יתרון של הפרויקט. אחד החסמים בפני משפחות רבות שמעוניינות לרכוש דירה על שמם ולעלות על הרכבת, הוא הצורך בהון עצמי משמעותי, כמו גם יכולת לקחת משכנתא. בפרויקט שלנו יש אפשרות לכל משפחה – גם בהון עצמי מינימלי ממש, של פחות ממאה אלף ₪ - לרכוש דירה אטרקטיבית שרשומה על שמה בטאבו.

מחירי הדירות מתחילים מ420 אלף ₪, אולם כדי לאפשר לכל אחד לרכוש דירה, חברת עגורן תאפשר למי שמעוניין בכך לדחות חלק מההון העצמי הדרוש, ללא ריבית והצמדה.

מחירים כאלו לדירות טובות להשקעה לא נראו בישראל כבר שנים רבות, וכנראה גם לא צפויים להיראות! מדגישה חני.

לקבלת פרטים על הפרויקט ושריון מקום לחצו כאן.

דירה ב420 אלף ₪??? מחיר כזה לא מצביע על בעיה כלשהי?

המחיר הזול נובע מכך שהדירות הן קטנות, בגודל של החל מ25 מ"ר. כמו כן, לא מדובר בדירות חדשות אלא בדירות שנבנו לפני עשרות שנים, כולן כאמור מושכרות. היום כבר לא בונים דירות בגודל כזה, ולכן זהו מוצר נדיר יחסית.

ארחיב מעט: בדרך כלל, דירות במחירים של 420-500 אלף ₪ הן דירות מוזנחות או במצב פיזי ירוד, במקומות ללא ביקוש או עם אוכלוסיה "קשה", ללא פוטנציאל השבחה מבוסס. כאן מדובר בדירות שגרים בהן דיירים כבר שנים רבות, בעיר השלישית בגודלה בארץ, ומיקום עם פוטנציאל השבחה משמעותי. כמי שעוקבת אחרי פרויקטים רבים, אני יכולה לומר באחריות שלא נפגשתי בפרויקט שמתחיל להתקרב לאטרקטיביות של הפרויקט הזה, בסדר גודל זה של המחירים. המחירים מחזירים למעשה את מחירי הנדל"ן עשור לאחור, שלא היה וכנראה גם לא יהיה בישראל.

בנוסף, אומרת חני, ניסיון העבר מלמד שעליית הערך של דירות זולות הייתה בשיעור גבוה משמעותית מאשר בדירות יקרות. כמובן שאף אחד אינו יודע מה יהיה בעתיד, אולם ההתפתחות הכללית של העיר חיפה והאזור הספציפי בו ממוקמת הדירה, יחד עם המחיר הנמוך בהווה, יוצרים פוטנציאל גבוה מאוד של עליית ערך משמעותית בעוד מספר שנים.

ויש ביקוש לדירות בגודל הזה?

בוודאי. כאמור, כל הדירות בפרויקט מושכרות כבר שנים רבות לדיירים שמשלמים בצורה מסודרת. דירות כאלו הן אטרקטיביות לסטודנטים, לזוגות צעירים, לרווקים או לאנשים מבוגרים שחיים בגפם.

מה לגבי חבילת ההטבות?

הרוכשים הראשונים שיגיעו דרך ערוץ 7 יקבלו חבילת הטבות – יעוץ משכנתא מלא, התחייבות לניהול מלא של הנכס במשך 3 שנים לפחות עם דמי שכירות מובטחים, אפשרות לדחיית חלק מההון העצמי למשך שנתיים ללא ריבית, ועוד.

הראיון הוכן בשיתוף 'נתנאל פנישל'.

לקבלת פרטים על הפרויקט ושריון מקום לחצו כאן.