הרב איתן איזמן
הרב איתן איזמןצילום: ערוץ 7

הרב איתן איזמן, מייסד רשת 'נעם צביה' וחבר וועדת הרבנים לבחירת מועמד הציונות הדתית לתפקיד הרב הראשי, מתייחס בשיחה עם ערוץ 7 לניסיונות לכנס את הוועדה בשנית ולשנות את הבחירה.

"חוץ מהתאריך לא השתנה שום דבר. הוועדה עומדת בעינה ואין שום צורך לכנס ולשנות את ההחלטות שלה. הייתה החלטה אחת שרק אם ישתנה החוק - יוכלו לגשת אנשים נוספים - ואז הוועדה תצטרך להתכנס שוב", אומר הרב איזמן.

הוא מוסיף: "אנחנו שומעים שאנשים פועלים עם אנשים מקצועיים לרצות להיבחר מאחורי גבה של הוועדה - זה מעשה לא נכון ושלא יעשה. אם נבחר הרב מאיר כהנא להיות נציג של הציונות הדתית כולנו צריכים להתגייס ולעזור לו - תוך שהמערכת הפוליטית תנווט כפי שהבטיחה ובהתאם להחלטת הוועדה. אם יש דבר כזה שאנשים פועלי לבחירה של אנשים אחרים שהם חתמו שהם מקבלים את הכרעת הוועדה זה לא ראוי, לא הגון ולא יפה לעשות כך מאחורי גבה של הוועדה. אנחנו צריכים לקוות שיתעשתו ויעמדו מאחורי הרב כהנא ואם ישתנה החוק - ידונו מחדש. כל עוד שלא ישתנה - יש לנו נציג מכובד וטוב".

הרב איזמן מתייחס לדיווחים לפיהם אין לרב כהנא סיכוי להיבחר. "אחת הטענות שמעלים כאילו אין לו סיכוי להיבחר - אני שומע בדיוק הפוך. הוא גם תלמיד חכם, גם דיין מקובל וידוע וגם קצין בצבא בדרגת סגן אלוף, מקובל על הבריות. אין שום סיבה שלא יהיה מקובל גם על הח"כים וגם על הציבור המתקרא לא דתי - ובוודאי תלמיד חכם שגם הציבור המתקרא חרדי מעריך אותו. כל השמות וההמצאות - מאיפה הם? למה מוציאים לעז? מותר להוציא לעז על בני אדם? חייבים בשמירת הלשון ובכבודם של אנשים".