משטרה בפריז
משטרה בפריזצילום: איסטוק

אישה יהודייה נחטפה ונאנסה בז׳נוויליה (פרוור במערב פריז) בצרפת על רקע שנאת ישראל.

על פי דיווחים בתקשורת הצרפתית, ביום ראשון האישה היהודייה התקשרה לאמה והודיעה לה שהיא מוחזקת בשבי בדירתו של אדם שאותו פגשה לפני שבוע. לפי מקורות במשטרה, אותו אדם גם שלח הודעות למשפחתה של האישה היהודייה. בין היתר הוא שלח מסרון לאמה, שבו נכתב: "בהצלחה, לעולם לא תמצאי את בתך, לעולם לא תראי אותה שוב, אני אזנה את בתך". הוא גם שלח הודעה דומה לחבר לשעבר של האישה, והסביר לו שהוא רוצה "לנקום את נקמת פלסטין".

לאחר שקיבלה את שיחת הטלפון מבתה, פנתה האם למשטרה וזו הצליחה לאתר את הדירה שבה היא הוחזקה. כוח התערבות מיוחד של משטרת נאנטר פרץ לדירה וחילץ את האישה כשהיא בריאה ושלימה. החשוד, גבר בן 32, נעצר לחקירה. הוא חשוד בעבירות של חטיפה ובאונס.

חבר הפרלמנט היהודי מאיר חביב הגיב "תודה לאל שהיא הצליחה לברוח! בדומה לטולוז, לשרה חלימי ולהיפר כשר- שנאת ישראל הורגת בצרפת. זה הדלק של האנטישמיות, שנאת ישראל היא להב הפגיון האיסלאמיסטי", אמר.

"בינתיים, המפלגה הסוציאליסטית בצרפת רוצה להפסיק את משלוחי הנשק לישראל, שר החוץ סטפן סז'ורנה מאיים על ישראל בסנקציות וצרפת מצביע עם אלג'יריה, קובה ורוסיה לטובת הצטרפותה באו"ם של פלסטין שאינה מכירה בישראל!!! זה עוד בלי להזכיר אפילו את הטירוף של מפלגות השמאל הקיצוניות ואנשיו של מלנשון...אני עצוב ומודאג עבור יהודי צרפת אבל מעל הכל, כפי שאני חוזר ואומר, אני דואג לצרפת".

ראש המחלקה למאבק באנטישמיות בהסתדרות הציונית העולמית, ד"ר רחלי ברץ-ריקס, התייחסה לתקרית ואמרה: "אירוע זה הוא חלק מאירועים קשים, שאירעו בשבוע החולף כנגד יהודים ברחבי העולם: שריפת בית כנסת, התעללות והשיא בניסיון שחזור מחריד של אירועי 7 באוקטובר כנגד יהודייה".

"האנטישמיות איננה תופעה חדשה, אלא מתחדשת ועולה בכל יום מחדש, מרימה את ראשה ביתר שאת בכל רחבי העולם. זו אינה בעיה יהודית, זו בעיה עולמית כנגד האנושות כולה. חובתה של כל מדינה להגן על היהודים החיים בתחומה כחלק מהיותם אזרחיה. אסור לתת לאירועים מסוג זה לערער את חוסנם וזהותם של יהודי העולם. מדינת ישראל תעמוד חזקה ואיתנה ותחבק כל יהודי אשר ירצה לבוא בשעריה".