נשיאת אוניברסיטת קולומביה מינוש שפיק הציבה דד ליין לפינוי המאהל האנטי ישראלית שהוקם על מדשאות הקמפוס.

הסטודנטים המוחים נדרשו לפנות את המאהל עד לשעה 8 בבוקר (שעון מקומי) ולא, יישקלו חלופות לפינויים.

סטודנטים באוניברסיטה מדווחים על פירוק האוהלים לאחר הדד ליין, אך לפי שעה לא ברור אם החליטו לפנות את המאהל למקום אחר בכדי לקבל דד ליין חדש, או שמא מדובר בפירוק סופי לאחר הגעה להסכמות עם נשיאת האוניברסיטה.

בנוסף, אם המפגינים הגיעו להסכמות עם נשיאת האוניברסיטה, עדיין לא ברור לאלו דרישות הסכימה הנשיאה שפיק.

במהלך המחאות שפרצו השבוע, מאבטחי האוניברסיטה מנעו מפרופסור שי דוידאי להיכנס לקמפוס שבו הוא עובד.

המרצה עמד בכניסה למקום וצעק על המסנכ"ל של האוניברסיטה קאס האלווי: "השביתו לי את הכרטיס. לא יכול שתומכי חמאס ייכנסו לקמפוס - ואני לא. אנחנו רק רוצים להיות יהודים בפומבי".

המרצה צעק לעבר המפגינים הפרו-ישראליים שעמדו לצידו: "שאלתי את האלווי אם חמאס זה ארגון טרור, הוא לא היה מסוגל להגיד את זה. יש לי הזכות האזרחית בתור יהודי להיות בקמפוס, וגם יש לי הזכות להיכנס בתור פרופ', עובד האוניברסיטה. ביטול הכרטיס שלי מהווה בסיס לתביעה".

אחרי שהסתיים האירוע, ולאחר שלא אושרה כניסתו למתחמי האוניברסיטה, פרופ' דוידאי פנה ב-X לסמנכ"ל שמנע את כניסתו: "אני עדיין מנסה להבין איך יכולת לעמוד רק לעמוד שם, להסתכל לי בעיניים, ולא לתת לי להיכנס לקמפוס? איך יכולת לשמור על פרצוף ישר כשנכנעת לאספסוף הפרו-חמאס אך סירבת להשמיע קול עבור הסטודנטים, הצוות והסגל היהודי והישראלי בקולומביה".

"בדיוק עשית את העבודה שלך כשמנעת פרופסור יהודי גישה לקמפוס (אגב, כל מה שרציתי לעשות זה לקרוא את שמות 133 בני הערובה, תודה ששאלת). רק עשית את העבודה שלך כשצידדתם באלה שתומכים בחמאס. הבנתי, אתה מודאג לגבי האופן שבו הקיצוניים תומכי חמאס (והכת שטופת המוח שהם גייסו) יגיבו אם תנסו לפזר אותם - אבל ככה בדיוק פועל הטרור. זו אידיאולוגיה שמאלצת אותך לפעול בדרכים מסוימות באמצעות איומים מפורשים ומרומזים".

נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן, התייחס להפגנות באוניברסיטת קולומביה ובקמפוסים אחרים, "אני מגנה הפגנות אנטישמיות. זו הסיבה שייסדתי תוכנית לטפל בבעיה. אני גם מגנה את אלו שאינם מבינים מה שקורה עם הפלסטינים".