חטופים בעזה
חטופים בעזהצילום: Miriam Alster/FLASH90

בכיר בחמאס טען לעיתון אל ערבי אל ג'דיד כי "לכדו" ב-7 באוקטובר 30 חיילים שנמצאים כיום "רחוקים מידי הכיבוש".

לדברי הבכיר, ששמו לא פורסם, הפרסומים בישראל כי חמאס הציעה שחרור של 20 חטופים בלבד לא נכונים.

עוד טען כאמור כי החיילים והקצינים השבויים "מוחזקים במקומות ברמת אבטחה גבוהה ורחוקים מאוד מידו של הכיבוש, אי אפשר להגיע אליהם באף מצב".

בנוגע לדיווחים כי סינוואר מנותק קשר אמר הבכיר כי "הוא אינו מנותק, אלא מבצע את עבודתו כמנהיג התנועה בשטח - באחרונה הוא פקד אזורים שבהם התנהלו קרבות בין ההתנגדות לצבא הכיבוש, ופגש בלוחמי התנועה מעל האדמה ולא במנהרות".

נתניהו: ננחית על חמאס מכות כואבות - זה יקרה בקרוברועי אברהם / לע״מ

השבוע, במהלך ברכה לקראת חג הפסח, ראש הממשלה בנימין נתניהו הצהיר כי ישראל תגביר את הלחץ על חמאס בעזה כדי להביא לשחרור החטופים.

"מה נשתנה הלילה הזה, אזרחי ישראל? שבלילה הזה, 133 אחינו ואחיותינו היקרים אינם מסובים לשולחן הסדר, והם עדיין כלואים בתופת של החמאס. כבר שחררנו 124 מחטופינו ואנחנו מחויבים להשיב את כולם הביתה - את החיים ואת החללים כאחד. ומה לא נשתנה הלילה הזה? שבכל דור ודור קמים עלינו לכלותינו, והקדוש ברוך הוא מצילנו מידם. גם הפעם נגבר על מבקשי נפשנו - בזכות האמונה של עמנו, התעוזה של לוחמינו והאחדות בתוכנו", אמר נתניהו.

הוא הוסיף כי "בליל הסדר הזה ניצבים לנגד עינינו חטופינו בשבי החמאס. הסבל שלהם והסבל של משפחותיהם קורע את ליבנו ורק מחזק את נחישותנו להשיבם. איננו מרפים ולו לרגע מן המשימה הקדושה להחזיר אותם הביתה".

חמאס, אמר נתניהו, "מכביד את ליבו, ומסרב לשלח את בני עמנו - ולכן, ננחית עליו מכות נוספות וכואבות - וזה יקרה בקרוב".