ח"כ שמחה רוטמן
ח"כ שמחה רוטמןערוץ 7

‏פייקים לא מתים, בייחוד כשיש אנשים שעסוקים בלתחזק אותם. אז בואו נעשה סדר.

בעיני בצלאל סמוטריץ', בעיניי, ולמעשה בעיני כל מי שעיניו בראשו, (ולמעשה, אם תרצו אעלה כאן סרטון שגם מנסור עבאס טען שהפיצול הזה הוא מלאכותי) אין הבדל בין אחמד יאסין לבין יאסר עראפאת, בדיוק כפי שאין הבדל בין הנייה לבין סינוואר.

המאבק שלהם להשמדתנו הוא אחד. כמדינה, לעתים מדינת ישראל יכולה לנסות לנצל את הסכסוכים בין הפלגים השונים לצרכיה, אבל לא להתבלבל לרגע. עלינו להיערך לתרחיש היפוך קנים של מחבלי הרש"פ, בדיוק כמו שצריך להיערך למתקפות של נוח'בות.

מי שרוצה להמשיך למכור לציבור הישראלי את שקר המתונים של הרש"פ, ש"רק" משלמים משכורות לרוצחי תינוקות, ורק מחנכים מגיל 0 את הילדים שלהם לחסל כל יהודי באשר הוא, יכול לנסות.

הציבור הישראלי לא יקנה את השקר הזה. אבל גם בהקשר הזה וגם בהקשר הבינלאומי, העובדה שהחמאס ותומכיו לא מתחבאים מאחורי רטוריקה פתלתלה ולא מנסים לשווק את עצמם כ"מתונים" שרוצים שלום, היא נכס לישראל.

אם חמאס היה מתחבא מאחורי מילים יפות, ולא מספר לכל העולם ואחותו שהוא מתכנן להמשיך בעוד ועוד מסעות רצח ואונס, היה יותר קשה לגייס תמיכה למלחמה הנחושה בו. זו אמירה פשוטה וברורה, שאמר אותה בצלאל סמוטריץ' ב-2015. תקשיבו לקטע המלא.

הראיון של סמוטריץ' משנת 2015ערוץ כנסת

כל מי שמצטט את המשפטים האלה וזו "ההוכחה הניצחת" שלו שסמוטריץ' או שמפלגת הציונות הדתית חיזקו את החמאס או היו בעד חיזוק החמאס, הוא פשוט נוכל, לא יותר ולא פחות.

אם כבר רוצים להעביר ביקורת עלינו, אז אפשר לעשות את זה על כך שעדיין, למרות שבצלאל סמוטריץ עשה יותר מכל שר אוצר אחר לקזז ולעצור את הכספים של הרש"פ, טרם ביטלנו רשמית את העברות הכספים לרש"פ, הסכמי אוסלו טרם בוטלו רשמית והרשות הפלסטינית לא פורקה עדיין.

זה נכון, המשפט "כשטיפש זורק אבן לתוך בור, לא יוכלו כל החכמים להוציאה" הוא משפט נכון.

את נזקי אוסלו לוקח שנים רבות לתקן. את איוולת הגירוש מגוש קטיף לוקח שנים רבות לתקן. את נזקי הקונספציה שקנתה לה שביתה בדרג הצבאי והמדיני של מדינת ישראל ב-30 השנים האחרונות, לוקח הרבה זמן לתקן.

זה לא מייאש אותנו. אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן. אבל ראשית התיקון הוא הכרה בקלקול, והפצת השקרים והפייק באולפנים רק מקשה על זיהוי הבעיה האמיתית. זה לא במקרה.

מפיצי הפייק רוצים בדיוק את זה. לעטוף את אותם שקרים ישנים בעטיפה חדשה, ולמכור אותם שוב, במכירת סוף עונה של היום שאחרי. "רפורמה ברשות הפלסטינית" או "ניהול מקומי בגיבוי חיצוני", או עוד אלף שקרים אחרים. רק לא להודות באמת הפשוטה.

שאותו בצלאל סמוטריץ' וציבור מצביעיו שצדקו ב-2005 כשאמרו שההתנתקות תביא עלינו אסון, צדקו גם ב-2015, וצודקים גם ב-2024.

בלי שנתפכח מהזיות אוסלו ומאשליות הנסיגות וה"הכלה", לא ננצח ואנחנו רוצים, צריכים וחייבים לנצח.