ראש המוסד לשעבר יוסי כהן
ראש המוסד לשעבר יוסי כהןצילום: פלאש 90

ראש המוסד לשעבר יוסי כהן טוען היום (רביעי) כי שוחח עם אדמו"רים ורבנים בעניין חוק הגיוס והם הבהירו לו כי ההנהגה החרדית צריכה לנהוג אחרת בנושא.

"משפחתי היא חרדית, לא כולה. ואני שומע, כולל מרבנים ואדמו"רים שאני פוגש והם אומרים לי שאנחנו צריכים שההנהגה שלנו תנהג אחרת בעניין הזה", אמר בראיון שהעניק לאתר החרדי 'כיכר השבת'.

בהמשך פרש את משנתו האישית בסוגיה הטעונה. "אני חושב שצריך להגיע קודם כל וזה שוויון בנטל, צריכה לצאת בשורה של החברה החרדית שהיא רוצה להיות חלק, שהיא רוצה להיות חלק מהנטל אבל לא בהתנדבות".

לדבריו, "אני משוכנע שאחרי השבעה באוקטובר - החברה החרדית כולה צריכה לעשות בדק בית. מה שהיה לא יהיה, לא יכול להיות שיהיה קו מפריד בין אלה שיקריבו את חייהם לטובתם של כולם ואת אלה שלא. אני יודע שזה מרחק גדול מאוד לעשותו.

כהן הבהיר: "אני בעד לימוד התורה, אני מאוד מחזיק בלימוד התורה, אני בעצמי הייתי תלמידי ישיבה, אנחנו לא קיימים בגלל זה, אבל זה לא יכול להיות כלל הציבור".

לדבריו, טרם החליט האם להיכנס לפוליטיקה. "עדיין לא, עדיין לא החלטתי שזה הדבר הנכון מבחינתי לעשותו בעת הנוכחית. יש כל מיני שיקולים משיקולים שונים".