יוסי אחימאיר
יוסי אחימאירעניין אישי
  1. נתניהו, תלמד מביידן. התמונה של נשיא ארה"ב נושא על כפיו את אביגייל הקטנה מכפר עזה – ריגשה כל, כבשה את העמודים הראשונים בכל העיתונים. תיחקק לעד בתודעה. ככה עושים יחסי ציבור. ככה מפגינים אינטליגנציה רגשית.
  2. מצד שני, זהו אותו הנשיא האמריקני, שבמשמרת שלו גואה האנטישמיות בכל הקמפוסים האוניברסיטאים בארה"ב, עד כדי כך שהפגנות השנאה האנטי-ישראליות מזכירות את גרמניה בשנות ה-30. אמריקה משנה פניה. איך ביידן מאפשר זאת?
  3. בלינקן מתחיל להזכיר לי את בייקר. שני שרי חוץ אמריקניים, שעשו את "העבודה המלוכלכת" נגד ישראל בשביל הנשיאים שלהם. בייקר מול שמיר, בלינקן מול נתניהו. לימים התבטא בייקר, כי שמיר היה ראש הממשלה הטוב ביותר בישראל!
  4. אני מרבה לחשוב בימים אלה על הבוס שלי לשעבר, מסיבה נוספת. אתה תראה, אמר לי שמיר בשיחותינו בבית "אמות משפט": עוד תהיה עלייה גדולה מאמריקה. ספק אם העלה על דעתו גלי אנטישמיות שכאלה ושנאת ישראל שכזו ברחבי ארה"ב ידידתנו הגדולה.
  5. כרמי גילון לרגע לא ישב בשקט מאז רצח יצחק רבין, שהשב"כ בראשותו לא סיכל. ממשיך לתת עצות, להתראיין, להאשים ולכתוב ספרים. אני מקווה שראש אמ"ן אהרון חליווה, שהואיל סוף סוף להתפטר על מחדל השבעה באוקטובר, לא ינהג כמוהו. יתן את הדין.
  6. איתמר בן גביר (שר בישראל?) יותר מדי זחוח, משולח רסן, בלי חגורה. לא עוצר באדום. חומר טוב ל"ארץ נהדרת", שבוודאי יעשו מטעמים מתאונת ההתהפכות שעבר ברמלה. איפה הביטחון הלאומי? איפה הציות לחוק?
  7. מיום ליום נחשפים יותר ויותר סיפורי הפצועים. אלפים. קטועי גפיים. עיוורים. נכים לכל החיים. מתראיינים אלה שבאומץ חושפים את סיפורי נכותם, גבורתם והחלמתם. הם אינם רבים. הרוב נשארים באלמוניותם, נושאים סבלם בשקט, הרחק מעין הציבור. להצדיע להם!
  8. כשיחזרו החטופים סוף סוף, כנראה רק חלקם, נראה אנשים שבורים, גופנית ונפשית, פצועים וחולים, ומי יודע מה עוד... באותו זמן ימשיך חמאס להחזיק בידיו עוד חטופים וגופות של נרצחים. הסאגה הנוראה הזאת לא תסתיים אלא במכה אנושה שצה"ל ינחית על הברברים של סינוואר.
  9. הולך וקרב יום העצמאות ה-76. היום הזה צריך להטעין כל אחד מאיתנו בגאווה, למרות מה שעבר עלינו מאז יום העצמאות הקודם. מדינת ישראל חזקה, על אף איראן והפרוקסים שלה. אין חשש לעצם קיומה, אלא אם כן ציבור מסויים בתוכנו ימשיך לאיים: "נשרוף את המדינה".
  10. ברור לכולנו ההבדל בינינו לבין שכנינו הברברים. הכתבה ששודרה בערוץ 11 על פיתוח טכנולוגיה של הדפסת אברים בתלת מימד ושיקום הפצועים – ממחישה זאת במיוחד. גאווה הנדסית-רפואית ישראלית. איך אומרים? ש"ימותו הקנאים" בעולם ה"מתקדם" האנטישמי.