אלון דוידי
אלון דוידיצילום: יוסף מזרחי/ערוץ 7

אזעקות הצבע האדום חזרו לגזרת הדרום, ובראיון לערוץ 7 זמן קצר אחרי עוד אזעקות שכאלה אומר ראש עיריית שדרות, אלון דוידי כי אם ישנם בכירים בצה"ל שטוענים שלא ניתן לנצח את חמאס עליהם להניח את המפתחות, לפרוש ולאפשר לאחרים לעשות את המלאכה.

הירי היום (רביעי), אומר דוידי מתוסף לשורת מטחים שנורתה מרצועת עזה גם אתמול, שלשום, בשבוע שעבר ולפני שבועיים "ועל רקע האמרות של אנשים מסוימים להפסיק את המלחמה ולעשות פשרות כואבות, אנחנו מבינים שהאויב עדיין נמצא, החמאס עדיין פה ואנחנו צריכים להשמיד אותו ולעשות הכול יותר חזק. לא לצאת מבית חנון ומבית להיא. צה"ל צריך להיות שם ולהמשיך לפגוע במחבלים גם בחאן יונס וגם ברפיח כי הם ישנם והחמאס עדיים קיים".

"אנחנו צריכים לעמוד במטרה המרכזית והיא להחזיר את החטופים ולנצח את המלחמה הזו", מזכיר דוידי ומוסיף כי עבור חלק מאזרחי מדינת ישראל השבעה באוקטובר הוא ראשית המלחמה בעוד אצלם, אצל תושבי שדרות ויישובי העוטף תחילת המלחמה היא ב2001, לפני 23 שנים, כאשר נורתה הרקטה הראשונה וממשלת ישראל לא השמידה את החמאס בו ביום, "שם החל המשגה הגדול ושם התחילה ההפקרות והעמדת תושבי שדרות והעוטף לחסדי החמאס והג'יהאד. שם נעשתה הטעות המרכזית, ובוודאי ההתנתקות וחוסר התגובה לחמאס".

בהתייחס לדברי ראש הממשלה אודות הניצחון המוחלט כשאיפה וכיעד, אומר דוידי כי באשר לנתניהו הוא מתקשה לומר שכן מזה זמן רב לא הזדמן לו לשוחח אתו. גם לגבי הרמטכ"ל הוא מציין כי מאז שבוע אחרי תחילת המלחמה לא התקיימה שיחה ביניהם, "אבל אני מכיר את שניהם ויודע שעליהם האחריות של השבעה באוקטובר והשנים שלפני השבעה באוקטובר וההתדרדרות הביטחונית, ועליהם האחריות להשיב את הביטחון לשדרות ולעוטף, וכך גם בצפון".

"אני רואה את האחים שלנו בצפון ושואל למה מחכים, לחתום שוב עם חיזבאללה והאו"ם על הסכמים שהחיזבאללה לא יעמוד בהם? אנחנו צריכים להבין שרק אם נשמיד את האויבים שלנו יבוא שקט בצפון, בדרום, ביהודה ושומרון ובכל המדינה", אומר דוידי.

לדבריו "אין ספק שאחת הטעויות הדרמטיות ביותר של מדינת ישראל ואחד הימים העצובים ביותר בהיסטוריה של מדינת ישראל היה קבלת ההתנתקות, החלטה מטופשת, חסרת אחריות שהפקירה למעשה מאות אלפים לחסדיהם של החמאס והג'יהאד תוך רמיסת ההתיישבות פיה במרקם החיים ובחיי הגיבורים הגדולים שגרו בגוש קטיף, אנשי חסד, אנשי חינוך שאוהבים את ארץ ישראל. אין ספק שאנחנו צריכים לבכות יום יום ושעה שעה על זה שעזבנו חבלי מולדת. אני רק מדמיין אם אותה תכנית איומה של אותם שרצו להחזיר חבלי מולדת הייתה ממשיכה גם ביהודה ושומרון... כל מדינת ישראל הייתה הופכת למקום של טרור".

"הניצחון יהיה כשלא יהיה חמאס ולא יהיה ג'יהאד, לא אזרחית ולא צבאית. לכן אני לא מבקש רק את הטובה שלי, של משפחתי ושל תושבי שדרות. אם יהיה קסאם זה פוגע וכואב לנו ומטריד את החיים שלנו שהם חיים מאוד מורכבים וקשים, אבל הניצחון האמתי הוא הסרת האויב", אומר דוידי ולאותם בכירי מערכת ביטחון הטוענים שלא ניתן לנצח את החמאס הוא אומר בפשטות: "לכו הביתה. מה זה אי אפשר לנצח את החמאס? כראש עיר בפריפריה אני יכול לומר שקשה לייצר כאן תעסוקה ותעשייה ולצמצם פערים עם המרכז, אז אם הייתי אומר שאי אפשר לעשות את זה... אם אי אפשר אל תהיו. מי שלא יודע להביא ביטחון שפשוט מאוד יניח את המפתחות, ילך הביתה וייתן את ההזדמנות לאלה שאולי מאמינים שהם כן יכולים לעשות את זה. זו אמירה אומללה".

"כל אזרחי מדינת ישראל זכאים לחיי שלווה וביטחון וזה תפקיד הצבא שכשל בשבעה באוקטובר ולדעתי גם קודם לכן בגלל המלצותיו, ושלא יספרו הרמטכ"לים לשעבר שהם המליצו ואמרו שצריך לפעול. אני שישבתי איתן ואמרתי להם שהם מצדיקים את עמדתי ואומרים שחייבים לצאת למלחמה קרקעית בעזה. הם לא אמרו את זה אף פעם. אף פעם לא שמעתי אותם אומרים שהם ממליצים והדרג המדיני מונע. אולי היו דברים אבל בישיבות שהייתי בהן אני לא שמעתי את זה", אומר דוידי המדגיש כי אין בכוונתו לבוא כעת חשבון אלא "מה שמעניין אוצי זה שמדינת ישראל תנצח ולא מעניין אותי מי ראש הממשלה ומי הרמטכ"ל. כאומה ומדינה אנחנו צריכים לנצח את המלחמה הזו".

על התמודדות התושבים שחלקם הגדול חזרו לעיר אומר דוידי כי הם כואבים. הוא מספר כי אתמול, יום העצמאות, הוא היה באירוע משפחתי שבו לפתע שוב היו מטחים ו'צבע אדום'. אורחיו שהגיעו אחרי זמן רב לשדרות שאלו כיצד ניתן להמשיך ולחיות כך במשך שנים רבות בעיר שהולכת ומתפתחת, והמענה שלו הוא קודם כל הודאה לה' על כך שיש לנו מדינה ותודה לתושבי שדרות והעוטף שהם הגיבורים האמיתיים שעומדים בכך, אבל כל זאת לא אמור לפטור את הנהגת המדינה מלהכריע את המלחמה.

"בינתיים אני אמנם שומע מראש הממשלה שהוא רוצה להמשיך, אבל כשאני אומר לו שזה לוקח הרבה זמן ונעשו הרבה טעויות בדרך גם מצידו וגם מצד הרמטכ"ל. היה צריך לבצע את רפיח במיידי. אני אמנם לא אלוף אבל חי כאן כבר הרבה זמן", הוא מדגיש ומוסיף לכל אותם שמאשימים אותו ואת שכמותו כמחרחרי מלחמה והעלו הערכות מודיעין חסרות שחר "שיזוזו הצידה ויפסיקו לדכא ולהתיש את העם הזה, ושעם קצת צניעות יגידו טעינו וכשמודים בטעות או שיתמכו בדעה השנייה או שלא ידברו, ולמרות זאת אני ממשיך לשמוע אותם כמו את מופז ושרון שמכרו לנו שאם רק נצא מעזה יהיה כאן גן עדן. תבינו, טעיתם, נכשלתם, זוזו הצידה".