אלדד מזרחי על הכשרות בת"אדביר עמר

אלדד מזרחי, יו"ר המועצה הדתית תל אביב, מספר בשיחה עם ערוץ 7 כי בתקופה האחרונה ישנה מגמה של מעבר מסעדות בת"א לכשרות הרבנות.

כך לדוגמא, רשת פיצה דומינוס פתחה לאחרונה סניף כשר למהדרין בנמל ת"א, המצטרף לרשימה מכובדת של מסעדות כשרות ידועות בנמל כמו אושי אושי, רשל ולחם בשר המצביעות יחד עם האחרות על היצע מגוון של עסקים כשרים במתחם המיוחד בעיר. כך גם המסעדה היפנית "אקוי סושי בר", שנפתחה לאחרונה במרכז העיר המתהדרת בכשרות רבנות ת"א. בנוסף קיבלו כשרות של הרבנות - מסעדת DNA מתחם פוד טראק של השף יוסי שיטרית ומסעדת "קיטשן 94 "של השפית ג'קי אזולאי, וכן המסעדה הטורקית "באבא ג'ים דונר" והשווארמה "הגלגל של שרדר".

"אנחנו עדים לביקוש הולך וגובר לכשרות של הרבנות בתל אביב, לשמחתנו זו מגמה שאנחנו עדים לה כבר תקופה ארוכה, יותר ויותר עסקים, בין כאלה שבכלל לא היה להם כשרות ובין כאלה שהיו בכשרויות פרטיות או פיראטיות אחרות, מבקשים לעבור לכשרות של הרבנות, מאוד שמחים בדבר הזה", אומר מזרחי.

לדבריו, "אמון הציבור הולך וגובר הן מצד הציבור והן מצד בעלי עסקים שרואים בכשרות של הרבנות ערך , מדובר בעשרות מסעדות שהצטרפו אליהם בתקופה האחרונה, בהם אושיות קולינריות בעיר, באזור נמל תל אביב, יפו, נווה צדק, אזורים בהם מרוכזים מסעדות ובתי אוכל ידועים.

ציבור אוכלי הכשרות הוא יותר גדול ממה שכולנו חושבים כנראה, אנשים צורכים כשרות ורואים בכך גם ערובה להיגיינה ובריאות. זה הולך וגובר, קונה לו אחיזה, לא טרנד חולף, לשמחתי. הרבנות נוהגת בשקיפות, לא מה שהיה פעם - צריך לומר את האמת, הרבנות עשתה דרך בתל אביב ולא רק, נותנים מענה הולם ומדברים לבעלי עסקים בגובה עיניים - קונים את אמונם גם ברמה האישית, מתברר שזה עובד - כשהרבנות נוהגת בשקיפות ובהוגנות - עם מחירים הוגנים, למשגיחים יש אחריות על העבודה שלהם ורואים חשיבות לתת את השירות - התעודה של הרבנות הופכת להיות עם ערך מאוד גדול".

הוא מסכם "אמון הציבור בכשרות רבנות ת"א הולך ומתחזק בשנים האחרונות ולא בכדי. זה המשך ישיר לפעילותינו בתחום הגברת השקיפות בעבודת ההשגחה וההוגנות הקיימת מול בעלי העסקים בעיר והביטוי לכך הוא הביקוש של עסקים רבים ומגוונים לתעודת כשרות בהשגחת הרבנות לטובת הציבור הרחב שומרי הכשרות".