אודי גורן, בן דודו של טל חיימי שנרצח בשבעה באוקטובר וגופתו מוחזקת בידי חמאס, סיפר לערוץ 7 על מאבק משפחות חטופים מדי יום שני בוועדות הכנסת.

"אנחנו מגיעים לפה למעה מחצי שנה כדי לוודא שאין שום ועדה שנפתחת ומתעסקת באיזשהו נושא חולין בלי להזכיר שוב ושב שאין כרגע נושא יותר דחוף מהשבת החטופים", שיתף גורן במאבק.

הוא שיתף באכזבה מהפוליטיקאים. "אנחנו שבעה וחצי חודשים פה, הם שבו מהפגרה, בינתיים עוד חטופים התפגרו ולא חל שום שינוי במצב, רק החמיר. אחנו מרגישים מאוד, בין חסרי אונים לזועמים, כי אנחנו לא מבינים לאן הדבר הזה הולך. אנחנו הרבה זמן מבקשים תשובות".

הוא מתח ביקורת על התנהלות הדרגים הבכירים. "מה שלא מתנהל זה קבלת ההחלטות בדרגים הכי בכירים. אנחנו ממש לאחרונה איבדנו חיילים בג'באליה אחרי שכבשנו את ג'באליה. כמה חיילים אפשר עוד לבזבז על לחזור לאותם מקומות? כמה חיילים עוד ימותו עד שנגיע לעסקה? הרי לא משנה מה אנחנו נעשה עכשיו וכמה נילחם, בסוף נצטרך להגיע לעסקה".

לדבריו, נדרש לחץ צבאי אך זה לא יביא עסקה טובה מאחר ו"עסקה טובה לא תהיה. הבחירה היא בין עסקה גרועה לגרועה מאוד. לחץ צבאי חייב לקרות, הוא לא מטרה בפני עצמו, זה אמצעי להגיע למשהו. השאלה מה מדינת ישראל רוצה".