קבינט המלחמה
קבינט המלחמהצילום: קובי גדעון. לע"מ

קבינט המלחמה התכנס אתמול (רביעי) בערב לדיון בעסקה לשחרור חטופים.

לשכת ראש הממשלה עדכנה בתום הדיון, שנמשך כארבע שעות, כי "קבינט המלחמה הנחה את צוות המו"מ להמשיך את המשא ומתן להשבת החטופים".

האלוף במילואים ניצן אלון, האחראי על סוגיית החטופים מטעם צה"ל, גיבש מסמך עם תיקונים לתשובה ישראלית להצעה, במטרה לראות איך אפשר לדחות את סוגיית הפסקת הלחימה במסגרת המשא ומתן.

בחדשות 12 דווח כי ראש הממשלה נתניהו מתעקש שלא לנהל משא ומתן שכולל התחייבות לעצירת הלחימה בשום שלב. גורמים הבקיאים במשא ומתן אמרו כי "נצטרך לדון בהפסקת מלחמה בשלב זה או אחר".

מוקדם יותר השבוע דווח ברשת CNN כי סגן ראש המודיעין המצרי שינה בחשאי את הפרטים של ההסכם לו הסכימו ישראל, קטאר וארה"ב והעביר את ההסכם ששינה לידי חמאס.

גורמים המעורים בנושא אמרו כי הדבר התרחש בזמן תשובת חמאס לפני כשלושה שבועות שהביאה להבנה בישראל כי ארגון הטרור הסכים למתווה אחר ממה שסוכם עם המתווכות.

אחד מהגורמים אמר כי מצרים "הוליכה שולל את כולנו" והוסיף כי בתגובה, לראש ה-CIA ביל ברנס שלחץ את ישראל להגיע להסכמות מרחיקות לכת "יצא עשן מהאוזניים".

אחד הגורמים המעורים בשיחות אמר כי עבדל חאלק אמר דבר אחד לישראל, ודבר אחר לחמאס. בשל כך, בחמאס אמרו לאנשי הארגון כי תוך יממה צפויה עסקה.

"כל הצדדים היו תחת הרושם שהמצרים סיפקו את אותו מסמך שעליו חתמה ישראל ושאותו הכירו שאר המתווכות", אמר הגורם והוסיף כאמור כי לבסוף התברר כי קהיר שינתה את הפרטים.