קולנוע
קולנועצילום: ISTOCK

ארגוני ימין פנו לשר התרבות והספורט מיקי זוהר בדרישה לשלול את תקציב הפסטיבל בו מוקרן סרט שעוסק ב"אלימות מתנחלים".

בפסטיבל "דוקאביב" שצפוי להתקיים מחר בתמיכת משרד התרבות והספורט יוקרן הסרט "שומר הרועים" שצולם על ידי פעילת תנועת השמאל 'מסתכלים לכיבוש בעיניים' הדרה אורן.

בין היתר, בסרט תוצג דמותו של גיא הירשפלד, פעיל ארגון 'מסתכלים לכיבוש בעיניים'. בבדיקה שערכו בארגון 'בצלמו' ובתנועת 'אם תרצו' עלה כי מדובר באנרכיסט ידוע, אשר התבטא בגזענות וכינה חיילי צה"ל פושעי מלחמה ועוד.

הסרט עוסק ב"קהילות רועים בדואיות המתגוררות במרחבים הקסומים של בקעת הירדן, הנאלצות להתמודד עם מגוון לחצים ואיומים. הסרט עוקב אחר הרובד האנושי המורכב ועוכר השלווה, של הסיפור שמציף, בין השאר, מאבקים תנ"כיים על אדמה ומים. כל זאת, על רקע וכנגד נופי בראשית נהדרים".

ב'אם תרצו' ו'בצלמו' פנו במכתב לשר זוהר: "מטורף לגלות שמשרד התרבות מעורב במימון סרט המוקרן בימים אלו, בזמן מלחמה, המציג את מר הירשפלד, אנרכיסט בזוי, בתור שוחר שלום. מר גיא הירשפלד זורע שנאה ופגיעה במדינת ישראל יום יום שעה שעה. כיצד ייתכן שאיש עלוב כזה יקבל מימון ממשרד התרבות?".

גורמים במשרד התרבות והספורט אומרים כי הסמכות לשלילת התקציב היא בידי משרד האוצר ועל כן תמוה מדוע נשלח מכתב הדרישה למשרד התרבות והספורט שלא מעורב במימון שום סרט.