חייו של אליעזר רובין בן ה-21 ניצלו בזכות תושיה שגילה כשחייג למד"א לאחר שחש כאבי בטן והיה על סף עילפון בביתו בירושלים.

הוא דידה לטלפון והתקשר למד"א, קיבל הנחייה מהחובשת במוקד רומי מוזס לשכב ולהרים את רגליו. תוך כדי השיחה הוא לקה בדום לב והתמוטט. אביו ששמע רחשים, ניגש אליו, ראה אותו מחוסר הכרה והמשיך לדבר עם החובשת במוקד.

רומי הנחתה את האבא כיצד לבצע פעולות החייאה בסיסיות ובמקביל הזניקה למקום כוחות. החובש דיויד רוטנברג שהיה בסמוך והגיע ראשון למקום, זיהה שמדובר בחברו ללימודים בישיבה והחל בפעולות החייאה מתקדמות תוך מתן שוקים חשמליים ממכשיר מפעם (דפיברילטור) עד שלבו חזר לפעום.

לדיויד הצטרפו צוות אמבולנס רפאל ואוראל טולידאנו וניידת טיפול נמרץ בראשות הפארמדיק אלעד שמיר והפארמדיק עמנואל שטרן שהמשיכו בטיפול הרפואי, נתנו לו עוד שני שוקים חשמליים ואליעזר חזר להכרה מלאה ופונה להמשך טיפול בבית החולים בעודו מאושש ומתקשר עם הצוות. לאחר מספר ימים אליעזר השתחרר מבית החולים כשהוא בריא.

השבוע אליעזר ביקש להודות לצוותי מד"א שהצילו את חייו והגיע למפגש מרגש בתחנת מד"א בירושלים.

הוא סיפר: "חזרתי בלילה כשאני לא מרגיש טוב. בהתחלה לא חשבתי שמדובר במשהו שמצריך טיפול מידי, אך מהר מאוד מצבי החמיר והרגשתי שאני עומד להתעלף. אספתי את הכוחות המעטים שלי, הזזתי רהיטים שעשו רעש והעירו את משפחתי. בינתיים התקשרתי למוקד מד"א, הנחו אותי לשכב ולהרים רגליים. איבדתי את ההכרה ומכאן אני כבר לא זכר מה היה. אני מבין שאם הייתי מחכה עוד קצת אולי לא הייתי כאן היום. מאוד מרגש אותי לפגוש אתכם ולהודות לכם, זה פשוט נס, אתם הייתם השליחים שהצלתם לי את החיים".

אליעזר וצוות מד"א
אליעזר וצוות מד"אצילום: איתמר כרמון

רוטנברג סיפר מהמבט שלו: "כשהגעתי לדירה ראיתי אותך שוכב על הרצפה, מיד זיהיתי שאני מכיר אותך מהישיבה והייתי המום. התחלתי בפעולות החייאה ובעזרת מכשיר המפעם נתתי לך שוקים חשמליים ומהר מאוד הלב שלך חזר לפעום".

שני הפראמדיקים בניידת טיפול נמרץ הוסיפו: "כשהגענו, כבר היית אחרי שני שוקים חשמליים שקיבלת ואנחנו נתנו לך עוד שניים. כשהיית כבר ער ביניהם לפרקי זמן קצרים מאוד זיהיתי שוב הפרעה בקצב הלב ונתתי את השוק הרביעי. אני זוכר שאמרת לי 'אני בסדר לא צריך עוד אחד' והתחלת להתאושש. במהלך הפינוי לבית חולים כבר היה אפשר לתקשר איתך וענית בצורה ברורה על השאלות שלנו. לבית החולים הגעת מאושש לגמרי, אפילו הרופא שאל אותי אם אני בטוח שקיבלת 4 שוקים. לראות אותך כאן יושב מולנו ומדבר איתנו, אין לי מילים".