הירי לעבר בת חפרצילום: ללא קרדיט

מחבלי הזרוע הצבאית של חמאס ממחנה הפליטים טולכרם ממשיכים לבצע ירי לעבר היישוב בת חפר הסמוך.

הבוקר (רביעי) פתחו שלושה מחבלים בירי מאסיבי לעבר בתי היישוב והצליחו לפגוע ברכוש. ניסיון הפיגוע הסתיים ללא נפגעים.

המחבלים הגיעו עם רכב לגבעה מול היישוב כשהם עם סרטים ירוקים על ראשיהם, כמו מחבלי הנוח'בה שלקחו חלק בטבח בשבעה באוקטובר.

יו"ר הימין הממלכתי ח"כ גדעון סער הגיב: "הירי מג'נין לעבר הגלבוע ומטול כרם לעבר בת חפר הוא בלתי נסבל ומחייב טיפול מיידי ואפקטיבי. תתעוררו כבר על החיים שלכם ב'קבינט המלחמה' הכושל!".

דובר צה"ל מסר: "לפני זמן קצר מחבלים ביצעו ירי מאזור טולכרם לעבר מרחב היישובים הישראליים הסמוכים לעיר. כוחות צה"ל קפצו למקום והחלו לבצע סריקות במרחב. ‏בשלב זה לא אותרו פגיעות. הכוחות פועלים כעת על מנת לאתר את מבצעי הירי".

חבר הקבינט המדיני בטחוני שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳ הגיב: "מול המחבלים ביו"ש צריך להילחם כמו בעזה. אסור לאפשר להם לעשות בשרון את מה שעשו בשבעה לאוקטובר בעוטף. את הטרור צריך לגדוע בכל מקום, גם אם זה אומר שטול כרם תיראה כמו שעזה נראית היום. שוחחתי עם ראש מועצת עמק חפר גלית שאול וקבענו להיפגש בימים הקרובים יחד עם פורום קו התפר כדי לתת מענה לצרכים המיידים כתוצאה מהחמרת האיום על התושבים. שוב, קבלנו תזכורת הבוקר שמי שיסכים להקמת מדינה פלסטינית בלב הארץ יביא לסכנה קיומית למדינת ישראל".

יו"ר מפלגת נעם, סגן השר ח"כ אבי מעוז הגיב לירי: "קורא לראש הממשלה נתניהו לכנס את הקבינט באופן מיידי ולהורות לצה"ל להשמיד את יכולותיהם הצבאיות של ארגוני הטרור שביו"ש לפני שנקבל את המחבלים הארורים ברחבי ערי ישראל".

גורם בטחוני מסר כי "בחודשים האחרונים צה"ל ביחד עם שב"כ ומשטרה סיכלו מאות של מחבלים וחוליות טרור שביצעו ירי לעבר ישובים ישראלים, חלקם גם ממרחב טולכרם. חלק מהסיכולים מבוצעים ע"י מארבים שפרוסים בשטח, חלק בפעילות ההתקפית העצימה שאנחנו עושים וחלק בסיכולים מהאוויר".

הוא הוסיף: "אנחנו פועלים 24/7 מסביב לשעון בפעילות בהגנה ובהתקפה כדי לסכל את האירועים האלה עוד לפני שהם קורים, אך לצערי אין 100%. הירי היום של המחבלים בוצע ממרחק ולאחר סריקות רבות כרגע לא נמצאו פגיעות. אנחנו נעקוב, נרדוף ונגיע לאותם מחבלים במוקדם או במאוחר".

בני ציפרוט, רבש"ץ הישוב, הגיב: "כאשר צעקנו שהכתובת על הקיר כולם התעלמו מאיתנו. כעת גם תושבי בת חפר החלו לסבול מטרור ישיר נגדם. כל עוד לא יסדירו את מעמד הרבש"צים וכל אנשי הכוחות הבטחון, נמשיך לראות מיליוני אזרחי ישראל חיים תחת משטר טרור. הגיע הזמן שהשר גלנט יתעורר בטרם אנשים ימותו לחינם. בתור איש צבא לשעבר אין לנו ספק כי גלנט יכול לעבוד במקומנו בשמירה 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע ולקבל על כך 6000 שקלים. היום בו אזרחי ישראל ימותו מירי 'תמים' קרוב מתמיד".

בתקופה האחרונה דיווחו התושבים על ירי ונסיונות חדירה מצד ערביי הסביבה לאזור היישוב. ביום שני בשעות הבוקר קרוב לעשרים שב"חים ניסו לחצות את גדר ההפרדה בעזרת חבלים - 11 מתוכם הצליחו לעבור את המכשול.

לאחר זיהוי החצייה, כוחות הצבא קפצו למקום ועצרו 19 שב"חים שהיו ללא כלי נשק או אביזרים מסוכנים אחרים. מהצבא נמסר כי אין חשש לאירוע ביטחוני והנושא בבדיקה.

בנוסף, הזרוע הצבאית של חמאס פרסמה באותו יום תיעוד של מחבלים ממחנה טולכרם יורים צרורות לעבר היישוב. לא היו נפגעים.