סמוטריץ' בבת חפרצילום: ללא קרדיט

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' הגיע הבוקר (חמישי) ליישוב בת חפר בעקבות הירי אתמול לעבר היישוב.

הוא נפגש עם ראש מועצת עמק חפר גלית שאול, ראש מועצת דרום השרון אושרת גני גונן, ראש מועצת קדימה צורן קרן גרין, ראש עיריית הוד השרון אמיר כוכבי וראשי יישובים.

במהלך הביקור הגיע השר לנקודה אליה נורה הירי אתמול ושוחח עם ראשי המועצות והתושבים במקום.

סמוטריץ׳ אמר בביקור: "אתמול בשעות הבוקר מחבלים מטול כרם מגיעים לא רחוק מכאן ומבצעים ירי. מדינת ישראל חייבת להבטיח את ביטחונם של תושבי השרון וביטחונם של אזרחי ישראל כולם. כל אזרח ישראל חפץ בשלום וחפץ בשגשוגה של מדינת ישראל, כולנו בהסכמה מלאה שלא ניתן לחיות עם איומים של ירי אל עבר ישובינו, לא בצפון, לא בדרום, לא בשומרון ולא בשרון".

הוא הוסיף: "אנחנו עומדים מול אויב אכזר בכל החזיתות ובאתי הבוקר כדי להיות כאן, נכנס בימים הקרובים את כל ראשי הרשויות לישיבת עבודה, לקידום מענה בטחוני מיידי עבורכם".

הוא פנה לתושבים וראשי היישובים ואמר: "הערב בקבינט, אשים את כל כובד משקלי על הנושא הזה. ביטחון היישובים כאן הוא ביטחון הארץ כולה. המשימה שלנו היא לא איך מפסיקים את הירי עד ה׳טפטוף׳ הבא, אלא כמדינה וכממשלה, אנחנו מחויבים לביטחונכם, להשמדת האיום ולתת לכם לחיות בביטחון. זה התפקיד שלנו וזה מה שיהיה, כל אפשרות אחרת היא כישלון".

"כדי שחלילה כפר סבא לא תהיה כפר עזה ובת חפר לא תהיה בארי, אנחנו מוכרחים להנחית מכה ניצחת על הטרור. כך בע"ה נעשה", חתם סמוטריץ' את דבריו.