יהודה ושומרון
יהודה ושומרוןצילום: Hadas Parush/Flash 90.

שר התיירות חיים כץ והצוותים המקצועיים במשרדו פרסמו נוהל מענקים ליזמים לטובת הקמתם של בתי מלון ביהודה ושומרון.

משרד התיירות קורא ליזמים להגיש בקשות לסיוע להקמת בתי מלון חדשים, להרחבת בתי מלון קיימים וכן בקשות להשבת בתי מלון לתפקוד מלונאי ולהסבת מבנים לבתי מלון.

המשרד פרסם היום (חמישי) נהלים, שבמסגרתם יזמים שבקשותיהם יאושרו, יקבלו מענק בשיעור של עד 20% אחוז מגובה ההשקעה. הנהלים פורסמו במסגרת החוק לעידוד השקעות הון, בכפוף להארכת תוקף הצו לעידוד השקעות הון, ובמסגרת התקציב שיאושר לצורך כך.

מטרת הנהלים היא לעודד הקמת חדרי מלון נוספים כדי לעמוד בביקוש הגובר, לגוון את המוצר התיירותי ולהוזיל את מחירי הנופש בישראל. במשרד סבורים שיש למצות את הפוטנציאל התיירותי של ענף התיירות, המהווה מנוע צמיחה למשק, על ידי השקעות מגוונות - ממלונאות ויזמות, ועד לתשתיות תיירות וחווית התייר.

בשנה שעברה אישרה מנהלת ההשקעות במשרד התיירות מענקים לבניית כ-2,120 חדרים, בסכום של כ-128 מיליון שקלים. היקף ההשקעה הכולל בפרויקטים אלו צפוי לעמוד על כ-640 מיליון שקלים.

לנוהל הקמה והרחבת בתי מלון שני מסלולים: מסלול השקעות – מיועד לפרויקטים עבורם קיים היתר בניה. מסלול היתר בנייה – מיועד לפרויקטים שעבורם טרם הוצא היתר בנייה (לכלל הפרויקט).

במשרד התיירות אומרים כי יזמים שיבקשו מענק במסלול היתר בנייה לצורך הקמה או הרחבה של בית מלון באזור חבל תקומה, יקבלו עדיפות בהתאם להיקף התקציב שיאושר, ככל שיאושר.

השר כץ מסר: "אנו ממשיכים לפעול להגדלת ההיצע המלונאי בכל רחבי ישראל, לקידום התחרות והמגוון התיירותי. לאחר חמש שנים של קיפאון, גם יזמים ביהודה ושומרון יוכלו להגיש בקשה לתמיכה בהקמת פרויקטים מלונאיים. חלקי ארץ אבותינו הם שורש ההיסטוריה של העם היהודי ובעלי פוטנציאל תיירותי גדול שנסייע למימושו".