בנייה
בנייהשאטרסטוק

לפי נתוני משרד האוצר, בחודש מרץ 2024 התבצעו בישראל 8,139 רכישות דירות. כשבוחנים את הרכב הדירות שנרכשו מגלים מגוון רחב שכולל דירות יד שנייה, דירות חדשות, דירות בסבסוד ממשלתי (תוכניות "דירה בהנחה") ודירות שמיועדות להשקעה.

לצד רכישת הדירות נחתמו גם עסקאות נדל"ן נוספות, במסגרת תוכניות להתחדשות עירונית כמו פינוי-בינוי ותמ"א 38. לפי דו"ח שפרסמה הרשות להתחדשות עירונית באפריל 2023, בשנת 2022 לבדה אושרה בנייה של 39,903 יחידות דיור במסגרת פרויקטים של התחדשות.

לפרטים נוספים ולהרשמה >>

במציאות הזו, מושגים כמו "השקעה בדירה שמועמדת לתמ"א 38", "הזדמנות לרכישת דירה על הנייר" או "קניית דירה 20/80" כבר נעשו לחלק מקובל בשיח הציבורי בישראל – אבל כמה מאיתנו באמת מבינים מה עומד מאחורי המילים האלה, ומהי המשמעות האופרטיבית שלהן?

לפני שחותמים על חוזה לרכישת דירה חדשה או מחליטים להשקיע בפרויקט של התחדשות עירונית, חשוב מאוד להבין את המונחים השונים, ואת הדקויות המבדלות ביניהם, כדי להבין לעומק את העסקה ולבחון אם היא משתלמת עבורכם ומתאימה לאפשרויות המימון שלכם.

לפרטים נוספים ולהרשמה >>

וובינר הזדמנויות נדל"ן: להבין את הבייסיקס

"כדי לבצע עסקה טובה שתניב גם רווחה אישית וגם רווח כלכלי, חשוב מאוד להכיר את עולם הנדל"ן ולהבין את משמעות המושגים שכולנו כל כך אוהבים להגיד", אומר נאור גלברג, עורך דין ושמאי מקרקעין המתמחה בנדל"ן. "ההמלצה שלי היא להשקיע וללמוד את הנושא לפני שחותמים על חוזה כזה או אחר כי כל טעות בעסקת נדל"ן עלולה לעלות ביוקר, והדברים נכונים הן לזוג ישראלי שעומד בפני רכישה של דירה למגורים, מקבלן או מיד שנייה, והן לגבי משקיעים בנדל"ן, שכיום נפתחות בפניהם הזדמנויות השקעה במודלים מגוונים".

כדי להנגיש את המידע החשוב הזה לציבור הרחב החליט גלברג להעביר וובינר מקצועי ללא עלות. בוובינר הוא יבאר מונחים מקצועיים, יפרט את ההבדלים בין סוגי העסקאות השונים וייתן את כל הידע והכלים הדרושים על מנת לאתר עסקת נדל"ן מוצלחת. לבסוף, הוא גם יציג מספר עסקאות של דירות למגורים או להשקעה אשר זמינות לרכישה כבר עכשיו, וייפתחו בפני המשתתפים בוובינר.

"אני ממליץ לכל מי שמחפש כרגע עסקת נדל"ן למגורים או להשקעה, להשתתף קודם כול בוובינר הזה, כדי להבין בדיוק את העסקאות הנחשפות בפניו", מסכם גלברג ומוסיף: "ואולי גם למצוא את עסקת הנדל"ן שהכי מתאימה להם, בסוף הוובינר עצמו".

הוובינר יתקיים ביום ראשון, 23.6, י"ז בסיוון, בשעה 20:00. ההשתתפות פתוחה לכולם ללא עלות, אך מותנית בהרשמה מראש.

לפרטים נוספים ולהרשמה >>