אליה הלל
אליה הללצילום: באדיבות המצלם

הרב מאיר כץ, ראש המכינה בפדואל, מספר בשיחה לערוץ 7 על תלמידו אליה הלל שנרצח בפיגוע הדריסה סמוך לשכם לפני כשבועיים.

"אליה הגיע אלינו מחינוך חרדי ולמד אצלנו שנה א' ושנה ב', הוא היה בחור מאוד לא דברן, מאוד מעשי ומאוד ערכי", מספר הרב כץ.

הוא מוסיף: "היה לו שקט פנימי, רוגע והקרנה סביבו איך בעצם דבקים במשימה, איך עושים פעילות מעשית ויוצקים לתוכה ערכים. יש ספרים על המדף ויש ספרים שלומדים וחיים אותם, אליה היה הספר השלישי שלצערנו נקרע והדפים שכותב בחייו מתפזרים לתוך הלבבות שלנו, אנחנו עשינו כמה פעילויות בישיבה ביוזמת התלמידים והבוגרים להנצחתו ולהטמיע תורתו בתוכנו".

הרב כץ משתף כי "בשיתוף עם ההורים עשינו חלוקת מאכלים מבושלים לחיילים בתעסוקה מבצעית, במיוחד שניצלים שהיה אוהב לעשות אותם בישיבה. בנוסף, אחד מהתלמידים שהוא מסגר עשה אנדרטה קרוב למקום הרצח, לוקחים את הדמויות והופכים לתורות מהלכות, לא רק שמדברים עליהם".

הרב כץ מרחיב על הדרך של המכינה. "בישיבה ובמכינה אנחנו מחנכים להטמיע ערכים של מסירות נפש בלבבות כמו הכנסה של שירי מסירות נפש על ארץ ישראל מהציונות הישנה לתוך זמירות שבת קודש, יחד עם הזמירות בליל שבת ובסעודה שלישית, אנחנו משמיעים אותם ומלמדים אותם בעל פה וככה מוטמע לא רק למידה בראש אלא בלבבות. אבא של הלל סיפר לי שהוא רצה ללמד אותם את השירים והם אמרו לו: תביא את המילים, שנדע מה לשיר. זה הדמות של אליה הלל, אנחנו מקווים שנהיה מספיק טובים ללכת לאורו".

נציין כי לפני יותר משלושה חודשים, אליה, ששימש כמ"כ בחטיבת כפיר, עוד השתתף בלחימה הקשה בעזה. גם אחרי שנפגע מרסיס ברצועה ונפצע באורח קל, הוא חזר לפעילות מבצעית. אליה נפל בפיגוע הדריסה ליד שכם, והותיר אחריו שני הורים ושלושה אחים ואחיות.

"כשהוא יצא מבית החולים הוא ביקר בישיבה, הוא אמר לי שמנסה בכל כוחו לחזור, הוא אכן הצליח לחזור לפקד בגדוד נחשון והפיגוע היה באיו"ש", מסכם הרב את השיחה.