נתניהו לאחר הביקורעומר מירון / לע״מ, סאונד: יחזקאל קנדיל / לע״מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר היום חמישי) בבסיס הימ"מ, יחד עם השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר.

בפתח הביקור, נתניהו ובן גביר קיימו שיח עם פורום המפקדים שפעלו ופיקדו על כוחות הימ"מ והשב"כ במבצע חילוץ החטופים משבי חמאס ובראשם מפקד הימ"מ.

השניים קיבלו סקירה אודות שלבי המבצע ועל שיתוף הפעולה עם לוחמי צה"ל ושב"כ מפי מפקד הימ"מ תת-ניצב ח׳, ולאחר מכן התקיים שיח נוסף עם סגל המפקדים. בביקור השתתפו גם מפכ"ל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי, המזכיר הצבאי של רה"מ אלוף רומן גופמן ומפקד משמר הגבול ניצב בריק יצחק.

נתניהו אמר בתום הביקור: "אני פה בבסיס הימ"מ. פגשתי עכשיו את הלוחמים המופלאים שלנו שחילצו את החטופים ממלתעות האויב. לצערנו, המבצע ההירואי הזה גבה את חייו של לוחם ומפקד ואדם נפלא, ארנון זמורה ז"ל. קראנו את המבצע על שמו - 'מבצע ארנון'".

הוא הוסיף: "ראיתי את הלוחמים, ראיתי את הנחישות, את הגבורה ואת הדבקות במשימה בעיניהם. אותה גבורה, אותה נחישות, אותה דבקות במשימה תאפשר לנו לגבור על אויבנו הן בדרום והן בצפון, ולהחזיר את התושבים בבטחה לבתיהם".

נתניהו אמר ללוחמי הימ"מ: "אתם זקפתם את קומתו של עם שלם, ואתם הראיתם שאנחנו מוכנים לעשות הכל כדי לחלץ את חטופינו. כשהדבר הזה מגיע להכרעה, כשזה עולה מלמטה למעלה, ובסוף מגיע להחלטה שלי, אני חושב על כל השרשרת, אבל בסוף אני מגיע אליכם. אני מסתכל עליך (מפקד הימ"מ) ואני רואה מוכן - או לא מוכן. אם יש בך פקפוק, אם יש בך היסוס. כי אם הייתה אפילו נימה של היסוס, המבצע הזה לא היה מתבצע ולכן אני בא לכאן להגיד בשם עם שלם וגם בשם כל ידידי ישראל בעולם, אני בא להגיד לכם כל הכבוד. כל הכבוד על הגבורה, כל הכבוד על מה שעשיתם".

בן גביר לאחר הביקורצילום: ללא קרדיט

בן גביר אמר: "מאחורינו לוחמי הימ"מ. והאמת היא שהם עומדים מאחורי מדינה שלמה, מאחורי עם שלם והם עושים את זה בשביל הילדים שלנו, בשביל הנשים שלנו ובשביל כל המדינה הזאת. הרמתם את הכבוד של מדינת ישראל, הרמתם את הגאווה ובעיקר סיפרתם לאויבים שלנו שאנחנו יכולים להגיע ולשחרר את החטופים שלנו, בכל מקום, בכל זמן ובכל עת. אנחנו, אדוני ראש הממשלה, נמשיך לתת להם גיבוי ולתת להם את האפשרות להמשיך לעשות את המעשים הכ"כ מדהימים שהם עושים, שימשיכו להביס את האויבים שלנו".

"ביום הזה אנחנו כואבים את כאב משפחת זמורה, לא נשכח את ארנון היקר, אבל נזכור כל הזמן שהלוחמים הללו הם חוד החנית של מדינת ישראל - תפקידנו הוא לתת להם גב ובעזרת השם, הקדוש ברוך ישמור עליהם שימשיכו לעשות הרבה פעולות כאלה ולהחזיר לנו את החטופים הביתה", דברי בן גביר.

שבתאי הוסיף: "ראש הממשלה, טובי התסריטאים לא יכלו לחלום על תרחיש חילוץ עוצר נשימה שכזה. ישבנו יחד בחפ"ק והיינו עדים לרגעי דרמה מורטי עצבים עד להכרזה המיוחלת-היהלומים בידנו. יחסה הסגולי של היחידה הלאומית למלחמה בטרור - הימ"מ כבר ברור לכל. הם הראשונים והנכונים למשימות מורכבות מעין אלו. ניצבים מולנו טובי הארץ הזו. לוחמים מהטובים בעולם שהמושגים מחויבות, הצטיינות, הקרבה, חוסן ואהבת העם והארץ היא דרך חייהם".

"אי אפשר להתעלם מהמחיר הכבד שאנחנו משלמים, הייתי שלשום אצל משפחתו של ארנון זמורה ז"ל מפקד, מנהיג אבל יותר מכל היה אדם עניו, איש משפחה שאהבת הארץ הייתה בראש מעייניו עד אשר שילם בחייו, אשרינו שאלה הם בנינו יהי זכרו ברוך".

יצחק אמר לסיום: "לאחר הכנה עיקשת ובלתי מתפשרת, ביום שבת האחרון, אזרחי ישראל התעוררו לבשורה המרגשת עם היוודע על פעילותכם ההירואית לשחרורם וחילוצם של 4 החטופים מלב רצועת עזה. פעם נוספת, הוכחתם שאין משימה שהיא בלתי אפשרית עבור לוחמי הימ"מ - היחידה הלאומית ללוחמה בטרור של מדינת ישראל! לצד השמחה הגדולה עם שחרור החטופים, שילמנו מחיר יקר ערך עם נפילתו של גיבור ישראל - מפקד ולוחם היחידה רב-פקד ארנון זמורה זכרו לברכה. נכונים לנו אתגרים רבים, ויחד עם כוחות הבטחון נפעל להשבתם של יתר החטופים לביתם, זוהי תכלית משימתנו".

צילום: מעיין טואף / לע״מ
צילום: מעיין טואף / לע״מ
צילום: מעיין טואף / לע״מ
צילום: מעיין טואף / לע״מ
צילום: מעיין טואף / לע״מ
צילום: מעיין טואף / לע״מ