אילון ויס
אילון ויסצילום: דובר צה"ל

אילון גיסי היקר. או יותר נכון לנטע אחותי הבכורה.. אילון, היה הצלע המשלימה שלך, כשאת הלכת להציל את העולם ובעיקר חיי תינוקות בשערי צדק בשעות עבודה מרובות.. הוא זה שהיה בבית ועשה בדיוק (רק בדיוק) כמו שאת אוהבת ומבקשת.

רק הוא ידע לעשות סופגניות בחנוכה או שניצלים, "על האש"... הכל חייב היה להיות מדויק. איזה זוג משלים הייתם.

משפחה לתפארת, לפני שלושה שבועות כשרחלי התחתנה עם לסרי ורגע לפני החתונה של הודיה (עוד חודש..) ויהיו עוד הפתעות, באמצע כל הטוב הזה מגיע רגע נורא כזה..

ועזריה, שהיה איתו כל השנים ונהרג לפני חצי שנה בצפון ואילון נשאר הזקן של הפלוגה.. לא נתפס.

מכיוון שהצער והיגון הוא כל כך עצום, ברמה הפרטית חייבים לדבר אל הציבור.. אנחנו נמצאים במלחמה על החיים, לא עוד מאותם סבבים, אנחנו עם נאיבי שמאמין ומעוניין בתיקונו של העולם בטוב, שאוהב, מאוד אוהב.

הלכנו באסטרטגיה, של הליכה על קצות האצבעות, שנוותר נמגן וזה לא יגיע והאויבים שלנו הכינו את עצמם במשך שנים לעימות הזה, כן, הם רבים.. אבל לנו אין ברירה.

וזה יקח זמן, והמון כאב, אבל כשאנחנו שוכבים על הזירה ולוחכים עפר, דווקא ברגעים כאלו אנחנו נבחנים בעיני היריבים שלנו והשותפים הפוטנציאליים.

אם נהיה חלשים, אף אחד לא יהיה לצידנו. הגיע הזמן לבחון לעומק את האסטרטגיה, אפשר וחייבים לתקן את הכיוון.

מי שמכיר אותי, כבר מעל 3 שנים פועל להסיט את הספינה וזה מאוד קשה ומסובך. אחיינו החרדים, תורה "מגנה ומצלה" לא בתפיסה הפשוטה כמו שכפץ קרמי, אלא בונה בנייני עומק, של מבט מפוקח על המציאות.

כן, חייבים הכרה בלימוד התורה, ככה מביאים חיים, בדיוק כפי שגיסי למד ולימד תורה, והשותפות אתכם, זו ברית אחים ולא נחכה לאישור ממאן דהוא... אני יודע כמה רצון וכמיהה יש בתוככם.. נעשה הכל למצוא את הנתיב המשותף, כי אחים אנחנו וזהו ברית דמים וגורל משותף.

"שמע ישראל, ה' אלוקינו ה' אחד". רבי עקיבא, "שזכה" לקיימה במסרקות של ברזל ויצאה נשמתו באחד... אנחנו נחיה ונרבה ונוסיף טוב, אהבה, מאמץ ולחימה עד חורמה ברע.. הכל וכולנו כאחד. "ברוך שם כבוד מלכותו לעולם ועד", ברוך דיין האמת.