המשפחה בהצהרהחופשי

משפחתו של רס"ב במיל' אילון ויס, שנפל בקרב ברצועת עזה, מסרה הצהרה לתקשורת לפני היציאה להלוויה בה קראה לאחדות.

"היום עצוב לנו לכולם, בתור משפחה פרטית ובתור עם ישראל", אמר נציג המשפחה ידידיה, בנו בכורו של אילון. "אבל אנחנו יוצאים בראש מורם. אנחנו מאמינים בצדקת הדרך, בתורת ישראל ובעם ישראל".

הוא הוסיף: "בעזרת השם ננצח את המלחמה הזאת כשעם ישראל כולו לא ידע עוד צער, יסתכל, ילמד לאהוב ולראות את הטוב".

ויס, בן 49 מפסגות, לוחם בגדוד 129 שבחטיבה 8, נפל בפיצוץ מטען על טנק בעיר עזה. הוא היה מחנך כיתה י' באמית מעלה אדומים שם מספרים כי "היה דמות מרכזית בבית הספר, מופת לתלמידיו ולעמיתיו לצוות".

דניאל בארי מנהל אמית מעלה אדומים אמר כי "אמית איתן היה הבית השני של הרב אילון. החינוך היה מרכז חייו והוא ראה בהעצמת כל תלמיד, הגשמת חלום. הוא אהב את תלמידיו מאוד, ומסר את נפשו עליהם, כפי שמסר את נפשו על עם ישראל. ליבנו עם משפחתו האהובה ועם תלמידיו ואת דמותו המדהימה נישא איתנו לעד".

אסף, אחיו של אילון, סיפר הבוקר בכאן רשת ב' על אחיו האהוב. "אבא שלי סיפר שהוא דיבר איתו ואמר לו 'די יש לך ילדים יש את החתונה של הבת שלך', והוא אמר לאבא שלי – 'אבא אתה חינכת אותנו ככה, שעם ישראל לפני הכול, אני פה לשליחות אחזור ואחתן אותה".

עוד סיפר אסף: אילון היה מורה ומדריך טיולים, הוא היה איש חינוך, איש שאוהב את ארץ ישראל - הוא נתן את כל כולו. נטע אישתו אמרה לי 'לא דמיינתי לא דמיינתי, הייתי שקטה הייתי רגועה הוא על ציר נצרים על הציר הבטוח'. אח שלי הוא חלק מדור הניצחון שמלמד אותנו שיעור ויש לנו הרבה מה ללמוד כדי להיות דור של ניצחון".