בריסל
בריסלצילום: ISTOCK

אין כניסה לישראליים. עיריית בריסל, העיר הבלגית שאמורה לארח את משחק ליגת האומות בין נבחרות הכדורגל של בלגיה ונבחרת ישראל ב-6 בספטמבר, הודיעה היום (רביעי) שהאירוח יהיה "בלתי אפשרי".

בהודעה שפרסמו לעיתונות הודיעה עיריית בריסל כי ארגון המשחק הבינלאומי, שאמור היה להתקיים באצטדיון המלך בודואן בבירה הבלגית ב-6 בספטמבר, הוא סכנה בטיחותית.

לדבריהם, "לאחר ניתוח מעמיק, ברור שההכרזה על קיום משחק כזה בבירתנו, בתקופה בעייתית במיוחד זו, תעורר ללא ספק מחאות והפגנות נגד משמעותיות, ובכך יפגע בבטיחות של הצופים, של השחקנים ושל תושבי בריסל - אבל גם של כוחות המשטרה שלנו", כתבה בהודעתה העירייה הבלגית.

בריסל לא לבדה בסירוב לארח משחק ספורט בו לוקחת חלק קבוצה ונבחרת ישראלית, כאשר במהלך השבוע האחרון הודיעה גם עיריית לודז' הפולנית כי היא מסרבת לאפשר לקבוצות הישראליות לשחק באצטדיונה שבעיר.

היה זה לאחר שסגנית האלופה מכבי חיפה והפועל באר שבע הודיעו שיארחו את משחקיהן בעונה הבאה באירופה בפולין, בעיר לודז’, כשגם מכבי ת”א הייתה עשויה לארח במדינה.

הגעתן של הישראליות לפולין עורר זעם וסערה בקרב האוהדים האנטישמיים בפולין ובתום סערה גדולה הודיעה עיריית לודז' כי היא לא תאפשר את אירוח הישראליות בעירה.

“בעקבות הפרסומים האחרונים לגבי מכבי חיפה, אגף התרבות והספורט בעיר לודז’ מודיע כי המשחקים לא יתקיימו אצלנו ולא אף משחק של קבוצה ישראלית אחרת. היו מגעים בנושא, אבל אף הסכם כזה מעולם לא נחתם וגם לא ייחתם”, נכתב בהודעה הרשמית שפורסמה.

מי שכן נאותה לארח משחקים של קבוצות ונבחרות ישראליות ועשתה זאת רק לאחרונה היא הונגריה שצפויה להפוך למארחת של משחקי הישראליות באירופה בשל המצב הביטחוני והאילוצים שלא לקיים משחקים אירופיים בישראל.