יובל דיסקין
יובל דיסקיןצילום: Flash90

עשרות אלפי אנשי שמאל מפגינים הערב (מוצאי שבת) ברחבי הארץ בדרישה להקדמת הבחירות.

ההפגנה המרכזית נערכת בצומת קפלן בתל אביב, במקביל לעצרת בכיכר החטופים, ונאם בה ביתן היתר ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין - שתקף בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו והזהיר מאיום קיומי.

דיסקין תקף בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו, האשים כי הוא המנהיג הכושל והגרוע בכל תולדות המדינה, והזהיר מפני איום קיומי של ממש.

"במשך שבועות רבים דחיתי את הפניות להצטרף למחאה. משהו עמוק בתוכי אמר לי שעוד לא הגיעה העת, שאולי באמת לא נכון להחליף ממשלה תוך כדי מלחמה, ושהאחדות חשובה עכשיו מכל. אולם אני מוצא את עצמי נדהם, כל יום מחדש, מאוזלת ידה של הממשלה, מניהול המלחמה הכושל, משקר הניצחון המוחלט, מהבריחה המוחלטת מאחריות, מהרס היחסים האסטרטגיים עם ארה"ב ואולי יותר מהכל - מהחמצת כל הזדמנות להחזיר את אחיותינו ואחינו החטופות והחטופים, ההולכים ונמקים בשבי החמאס".

"אולם מסתבר שמתחת לכל שפל מדרגה, יש עוד גרם מדרגות שלם", הוסיף דיסקין. "מסתבר שראש הממשלה הכושל והגרוע ביותר בתולדות המדינה, הוביל אותנו בעשור האחרון אל תוך משבר אסטרטגי רב-מימדי, הן בתחום ביטחון הפנים, הן בתחום הביטחון האזורי, והן בתחום הבינלאומי. התלכדות כל מימדי האיומים הללו גם יחד, עלולה להביאנו אל הסף הקיומי בטווח הזמן המיידי".

"מעולם לא היינו עם גבולות פרוצים ומחוררים, עם כמויות אמל"ח בלתי חוקי בתוך גבולות המדינה המאיימות על הביטחון הלאומי, עם פשיעה מאורגנת ודמי חסות בכל רחבי המדינה, עם אזורים שלמים במדינה בהם איבדנו את המשילות, ועם משטרה מוחלשת ומותשת.

"מעולם לא היינו במצב של נגישות מבצעית בכל איו"ש, ולמרות הכל על סף אובדן שליטה ביטחונית, שמחייב אותנו לפשיטות חוזרות ונשנות, לסיכולים ממוקדים מהאוויר ולאמצעים דרסטיים נוספים. מעולם לא היינו באובדן שליטה מוחלט על הקנאים המשיחיים באיו"ש שעושים כרצונם תחת חסותם של השר לענייני מדינת יהודה בצלאל סמוטריץ' ושר החידלון הלאומי בן גביר, ומביאים להידרדרות בלתי נשלטת".

ראש השב"כ לשעבר פנה כאמור לבכירים לבכירים בליכוד - יואב גלנט, ניר ברקת, ישראל כ"ץ, אבי דיכטר - ואמר להם: "אתם שהייתם מפקדים ולוחמים בעברכם. האם זו תהיה מורשתכם? האם זו תהיה מורשתך - יולי אדלשטיין, יו"ר ועדת החוץ והביטחון? האם זו תהיה מורשתך - חיים כץ, מי ששולט במנגנון הליכוד? אתם הרי יודעים היטב כי סקרי העומק מצביעים על כך שקרוב ל-70% ממצביעי הליכוד, מתנגדים לחוק ההשתמטות מגיוס. אני קורא לכם להתעורר ולהציל את המדינה מחורבן".